Як вивести сіль з взуття.

Щорічно вулиці в багатьох містах посипають технічною сіллю. І хоча дороги після цього і стають менш слизькими, у даного методу є і негативні сторони. Сіль залишається білими розводами на чоботях і відмити її буває вкрай важко.
Вам знадобиться
 • - водооттаківающіе кошти для взуття;
 • - дитячий крем;
 • - вазелін;
 • - туалетний папір або серветки;
 • - оцет;
 • - касторове масло;
 • - манка;
 • - нашатирний спирт;
 • - щітка;
 • - косметика для взуття, що забирає соляні розводи.
Інструкція
1
Набагато простіше запобігти проблемі, ніж її вирішувати. Придбайте спеціальний засіб, що перешкоджає осіданню солі на вашій улюбленій взуття, змащуйте чоботи перед виходом на вулицю жирним кремом, вазеліном. Можливо, незначні соляні розводи і залишаться після прогулянки, проте їх буде значно менше в порівнянні з необробленими чобітьми. Багато великі фірми, які торгують взуттям, продають заодно і крем, що захищає від солі, який найкраще підходить конкретно для їх марки.
2
Прийшовши з вулиці, промийте взуття теплою (але не гарячої) водою. Потім оберніть забруднені місця серветками або туалетним папером і залиште чоботи сушитися. Як тільки взуття почне висихати, на ній буде виступати сіль, яка вбереться в серветку. Після того, як чоботи повністю висохли, взуття слід змастити дитячим кремом.
3
Зробіть міцний розчин оцту (три частини оцту на одну частину води) і гарненько протріть білі плями солі отримати розчин. Забруднення зникне.
4
Ще один народний спосіб боротьби з плямами від солі - касторове масло. Прийшовши додому, ретельно промийте чоботи. Після того, як вони висохнуть, намажте їх касторкою. Якщо білі розводи не зникли, повторіть процедуру кілька разів.
5
Видалити соляні розводи з замшевого взуття набагато важче, ніж зі шкіряною. Поставте каструлю з водою на плиту і після закипання потримайте чоботи над парою. Після цього замшу слід розчесати сухою щіткою.
6
Допоможе замшеві чоботи і розчин нашатирного спирту. Протріть їм забруднені місця, а потім посипте їх манкою. Манна крупа вбере в себе сіль, і ваше взуття знову стане чистою.
7
Багато компаній, що виробляють косметику для взуття, випускають засоби, які допомагають прибрати білі розводи від солі. Є вони як для шкіряної, так і для замшевого взуття. Якщо не бажаєте возитися з народними методами, просто придбайте флакон спеціального засобу.
Жителі міст взимку стикаються з однією і тією ж проблемою: варто пройтися по вулиці, як на взутті з'являються білі розводи, а з часом на їх місцях стоншується і лопається шкіра. Причина всьому - дорожня сіль, яка покликана уберегти полотно автострад від утворення льодової кірки.
Вам знадобиться
 • - вода і нашатирний спирт,
 • -ман крупа,
 • - картопля,
 • - зубний порошок.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до боротьби з розлученнями, зрозумійте, що у солі складний хімічний склад, в основному це сульфатно-карбонатні і кальцієво-магнієві суміші, тобто ті речовини, які надають жорсткість воді і утворюють знайомий усім вапняний наліт на сантехніці у ванні. А тому діяти на них потрібно комплексом речовин.
2
Почніть з простого. Помийте (якщо дозволяє матеріал) взуття теплою мильною водою і протріть насухо. Сушіть тільки при кімнатній температурі і далеко від радіаторів опалення.
3
Якщо білі розводи з'явилися на замшевих чоботях, то приготуйте розчин нашатирного спирту з водою, губкою протріть білясті сліди, а потім почистіть чоботи манною крупою. Крупа вбере в себе сіль.
4
Видалити старі плями зі світлою взуття можна мокрою щіткою і мильним розчином. Але потім доведеться чоботи довго сушити. Постраждалі місця можна почистити і зубним порошком.
5
Використовуйте сиру картоплину. Розріжте її навпіл і протріть засолені ділянки. Дайте взуття висохнути і потім протріть звичайною щіткою для замші чи м'якої ворсистою тканиною.
6
Але найкращий спосіб захисту взуття від сольових нальотів - це профілактика. Після придбання чоботи або черевики обробіть спеціальним спреєм, постарайтеся його нанести дуже ретельно на всю поверхню взуття. Потім черевики або чоботи просушіть при кімнатній температурі, але не на батареї.
7
На ніч за допомогою щітки накладіть на взуття твердий крем, а розітріть його тільки вранці. В результаті з'явиться хороша захисна пленка.После прогулянки оброблені таким способом шкіряні черевички можна буде просто помити з водою. Наліт добре смоется.Прі виборі крему віддайте перевагу твердим засобам. Рідкий краще використовувати в теплу пору року. Замшеві чоботи обробіть спеціальними просочувальними речовинами, але намагайтеся в сиру погоду такі чоботи не носити.
Зверніть увагу
Знайте, що білий наліт на черевиках може дати і реагент, яким обробляють дороги, від нього позбавитися набагато складніше, ніж від солей.