Як обчислити об'єм по масі і щільності. обчислити масу тіла з щільності.

Обсяг характеризує розміри простору, укладеного всередині кордонів будь-якого об'єкта. Маса - інший параметр об'єкта, який визначає силу його взаємодії з іншими фізичними об'єктами або створюваними ними полями. Третій параметр - щільність - це характеристика матеріалу, укладеного всередині кордонів розглянутого об'єкта. Ці три величини пов'язані між собою досить простим співвідношенням.
Інструкція
1
Об'єм (V) будь-якого тіла прямо пропорційний його масі (m), тобто зі збільшенням маси тіла повинні рости його розміри, якщо залишається незмінним інший параметр, що впливає на обсяг. Інший параметр - це щільність речовини (?), З якого складається вимірюваний об'єкт. Його зв'язок з обсягом обернено пропорційна, тобто із зростанням щільності обсяг зменшується. Ці дві закономірності зведені в формулу, яка прирівнює обсяг до дробу, в чисельнику якого стоїть маса, а в знаменнику - щільність: V = m/?. Це співвідношення і використовуйте в розрахунках при відомих з умов завдання даних правій частині формули.
2
Для практичних обчислень об'єму по масі і щільності можна використовувати калькулятор. Якщо у вас є можливість користуватися комп'ютером, це може бути програма-калькулятор, вбудована в його операційну систему. В останніх версіях ОС Windows запустити її можна, розкривши головне меню, набравши «ка» і натиснувши Enter. Зробивши це, введіть масу речовини. Наприклад, якщо вас попросили розрахувати обсяг, який займе п'ять тонн срібла, введіть число 5000. Потім натисніть клавішу з косою рисою - символ поділу - і наберіть число, відповідне щільності речовини. Для срібла це 10,3 г/см?.
3
Натисніть Enter, і калькулятор покаже обсяг (485,4369). Зверніть увагу на розмірність - у використаному прикладі вага вводився в кілограмах, а щільність - в грамах на кубічний сантиметр. Щоб перевести результат в рекомендовані системою СІ одиниці вимірювання об'єму (кубометри), отриману величину слід зменшити в тисячу разів 485,4369/1000 = 0,4854369 м ?. Зрозуміло, практичні розрахунки досить приблизні, оскільки не враховують, наприклад, температури, при якій вимірюється щільність речовини - чим вона вища, тим менше щільність. А вимірювання ваги об'єкта не враховує висоти над рівнем моря - чим далі від центру планети, тим менше вага тіла.