Як обчислити на калькуляторі логарифм.

При обчисленні логарифма використовуються два вхідних параметра - деяке число, над якими здійснюється операція, і допоміжне значення - підстава. Результатом операції є число, яке показує ступінь, в яку треба звести підстава, щоб отримати подлогаріфменное значення. У більшості калькуляторів є вбудовані функції для знаходження логарифмів з підставами, рівними 10 і математичної константі e.
Інструкція
1
Для обчислення логарифма з основою рівним 10 введіть вихідне число і натисніть на калькуляторі кнопку, відзначену символом log. Якщо ви використовуєте програмний калькулятор, вбудований в операційну систему Windows, щоб в наборі кнопок з'явилася і ця, його потрібно переключити в «інженерний» інтерфейс. Тому натисніть клавіші Alt + 2 або виберіть пункт «Інженерний» в розділі «Вид» меню програми. Відразу після натискання кнопки log ви побачите результат обчислень.
2
Операція знаходження натурального логарифма, заснування якого одно математичної константі e, проводиться так само просто - достатньо ввести вихідне число і натиснути кнопку калькулятора. В цьому випадку використовуйте кнопку, позначену символами ln.
3
Аналогічної функції для логарифмів з іншими підставами зазвичай немає в калькуляторах, але це не означає, що вони не придатні для таких операцій. Підстава можна змінити, якщо скористатися простою формулою - логарифм від деякого числа (B) по якомусь підставі (a) дорівнює відношенню логарифма цього ж числа з іншого підставі (x) до логарифму старого підстави по новому: log? B = log? B/log? a. Оскільки в будь-якому калькуляторі передбачена робота з основою, рівним 10, використовуйте його в якості «транзитного» параметра.
4
Описаний в попередньому кроці алгоритм реалізуйте таким способом: спочатку введіть підставу вихідного алгоритму і натисніть кнопку log. Отримане значення буде знаменником дробу, поки помістіть його в пам'ять калькулятора - натисніть клавішу M +. Введіть число, з якого потрібно витягти логарифм, і знову натисніть кнопку log - так ви отримаєте чисельник дробу. Натисніть кнопку ділення/і в якості подільника використовуйте вміст пам'яті - натисніть кнопку MR. Остаточний результат обчислення логарифма отримаєте за допомогою клавіші зі знаком рівності.