Як бути, якщо змушують звільнитися за власним бажанням.

Для начальства звільнення працівника за власним бажанням - дуже вигідний варіант, адже в цьому випадку роботодавець не повинен давати жодних вихідних допомог, що дозволяє деколи заощадити значну суму. Проте співробітник, якого змушують написати заяву, може захиститися, якщо знає свої права.
Інструкція
1
Не піддавайтеся на провокації роботодавця. Наприклад, якщо він погрожує, що звільнить вас по невідповідності, пам'ятайте, що для цього компанії доведеться організувати атестацію. Рішення про звільнення може бути прийняте тільки за її результатами. Також порожніми погрозами можна назвати твердження роботодавця, що він звільнить вагітну жінку у зв'язку зі скороченням штату, оскільки це незаконно.
2
Подавайте до суду, якщо хтось інший написав заяву замість вас. Ви маєте право вимагати проведення почеркознавчої експертизи, і вона підтвердить, що заява написане не вами, або що в ньому стоїть чужа підпис. Так що якщо роботодавець стверджує, що сам напише заяву від вашого імені, якщо цього не зробите ви, відповідайте, що в цьому випадку ви приймете заходи, і начальству доведеться мати справу з судом.
3
Зберіть докази того, що вас примушують написати заяву за власним бажанням. Зокрема, ви можете спробувати записати вашу розмову. Якщо роботодавець загрожує працівникові не просто звільненням за прогули або по невідповідності, а побиттям, вбивством та ін., Досить звернутися в поліцію і попросити вжити заходів. Наприклад, ваш телефон можуть поставити на прослуховування, і ви зможете довести провину вашого роботодавця. Також ви можете заявити, що знаходилися у момент звільнення у важкому матеріальному становищі і не мали іншого місця роботи, що зробить вашу заяву нелогічним з точки зору суду.
4
Зверніться до досвідченого юриста. Він допоможе вам зібрати потрібні докази, а також буде захищати ваші права в суді. В результаті ви можете отримати гарну компенсацію, а також відновити свою репутацію, якщо керівник все-таки звільнив вас за уявні прогули або за інші порушення трудового договору. Врахуйте, що якщо ви все-таки напишете заяву, а керівник не погрожував вам насильством або смертю, або ні доказів цього, то довести вашу правоту буде вже майже неможливо.
5
Напишіть заяву неправильно, якщо у вас є можливість це зробити. Наприклад, не пишіть, що звільняти за своєю ініціативою або за власним бажанням: відсутність подібних формулювань призведе до того, що суд визнає догляд з роботи не добровільним. Пишіть, що просите звільнити вас від посади, але не згадуйте про розірвання трудового договору. Поставте неправильну дату або підпис