Як відучити від сухого корму.

Годування сухими кормами привабливо за всіма параметрами: економить і час, і гроші власника домашньої тварини. Таким кормом вихованець швидко насичується, а великий обсяг пачки дозволяє рідше витрачати гроші на їжу. Тим не менше, більшість сухих кормів небезпечні для здоров'я при постійному їх вживанні.
Інструкція
1
Якщо немає можливості перевести вихованця на звичайне харчування повністю, спробуйте чергувати прийом корму та домашньої їжі. Давати сухий корм краще вранці, коли травлення найбільш активно. У тварини, що вживає сухий корм, повинен бути постійний доступ до чистої води, оскільки сухі корми, розбухаючи в шлунку кішки або собаки, викликають сильну спрагу. Оскільки тварина повинна харчуватися два-три рази на день, другий і третій прийоми їжі воно повинно здійснювати «з господарського столу» - тобто давайте вихованцеві на обід і вечерю те, що їсте самі.
2
Друга схема суміщення звичайного харчування та сухого корму являє собою змішування улюбленого корму домашнього улюбленця з нормальною їжею в пропорції від? і до? в порядку зменшення. Така схема застосовується, якщо корм лікувальний або просто містить корисні речовини і мікроелементи, і перевести тваринного повністю на повноцінне харчування поки неможливо.
3
Однак якщо ви вирішили відучити тварину від сухого корму повністю, вам доведеться потрудитися. У сухих кормах містяться спеціальні підсилювачі смаку і запаху, які швидко викликають звикання у кішок і собак. Тому доведеться спочатку змішувати корм з домашньою їжею у зазначеній вище пропорції. Потихеньку знижуючи рівень сухого корму в суміші, ви непомітно для тварини переведете його на звичайний раціон харчування.
4
Багато тварин можуть взагалі навідріз відмовлятися від іншої їжі, крім сухого корму при спробі відучити їх. Не варто морити таку кішку або собаку голодом, вважаючи що «зголодніє - все одно з'їсть, що дадуть». Постарайтеся викликати в неї інтерес до нормального їжі таким способом: пригощайте її чимось смачненьким. Годуєте тварина свіжим м'ясом, попередньо ошпарений окропом, або курячим філе. На такі ласощі вихованець точно спокуситься, а потім поступово почне їсти і все інше.