Як знайти тиск води. Як визначити тиск води в крані.

Мешканці багатоповерхівок часто вступають з комунальними службами в жорстоку війну за якість надаваних ними платних послуг. Однією з них є водопостачання, яке працівники ЖКГ надають не завжди в кращому вигляді. Саме тому краще самостійно виміряти тиск води в крані, щоб перевірити, наскільки якісними є надані послуги.
Вам знадобиться
  • - манометр;
  • - насадка для манометра;
  • - гумовий шланг;
  • - хомути/
Інструкція
1
Скористайтеся спеціальним приладом для вимірювання тиску - манометром. Саме по тиску в крані у мешканців виникає найбільше запитань, оскільки при слабкому плині води неможливо прийняти душ або нормально помити посуд. Манометр є найпростішим і доступним кожному приладом для визначення тиску в трубах гарячої та холодної води в домашніх умовах. За допомогою нього можна з високим ступенем точності виконати необхідні вимірювання. При цьому слід пам'ятати, що даний спосіб зажадає невеликих затрат: крім манометра вам знадобиться кілька додаткових інструментів.
2
Придбайте спеціальну насадку на кран, підходящу для використання з манометром для води, що має шкалу до 1 кг/см. Від гумового шланга відріжте два кільця відповідного діаметру. Обов'язково перевірте цілісність шлангів перед початком вимірювання тиску.
3
Закріпіть насадку на кінці одного з гумових відрізків і надіньте її на кран. З іншого кінця відрізка встановіть штуцер манометра. Кінець другого гумового відрізка шланга прикріпіть до другого штуцера манометра. Все місця на штуцері, на які надівається шланг, необхідно закріпити відповідними за розміром хомутами.
4
Закріпіть насадку на крані. Вільний кінець другого шланга встановіть таким чином, щоб вода не змогла залити квартиру (опустіть його в ванну і т.п.). Воду необхідно включити на повний напір і після цього зареєструвати (відміряти) показання манометра.
Зверніть увагу
Особливу увагу зверніть на градуювання шкал манометра: вибрана модель повинна бути придатною для виміру тиску в трубопроводах, встановлених в квартирах.
Корисна порада
Всі необхідні для вимірювання тиску води в домашніх умовах приналежності ви зможете без зусиль знайти на одному з будівельних ринків або в спеціалізованих магазинах.