Як організувати вдома мережу.

Домашні локальні мережі можна умовно розділити на три типи: кабельні, бездротові та змішані. Для підключення пристроїв до мереж кожного типу передбачено спеціальне мережеве обладнання.
Вам знадобиться
  • - роутер;
  • - пасивне.
Інструкція
1
З'ясуйте, які пристрої будуть включені до складу вашої домашньої мережі. Це можуть бути три комплекти комп'ютерів: стаціонарні ПК, ноутбуки або обидва типи. У першому випадку вам необхідно придбати маршрутизатор, а в двох інших - Wi-Fi роутер.
2
Для виявлення відповідного пристрою зверніть увагу на наступні параметри: 1. Кількість LAN-інтерфейсів, через які здійснюється підключення стаціонарних комп'ютерів; 2. Тип порту для з'єднання з мережу провайдера; 3. Режими точки доступу, підтримувані роутером.
3
Придбайте маршрутизатор, що задовольняє всім трьом пунктам. Підключіть обладнання до мережі змінного струму, попередньо встановивши його в потрібній зоні. При налаштуванні Wi-Fi мережі розумніше розташувати роутер в центрі квартири.
4
Підключіть стаціонарні комп'ютери до роутера. Це з'єднання здійснюється за допомогою патч-кордів - мережевих кабелів з конекторами RJ45.
5
На одному з цих комп'ютерів запустіть web-браузер. Відкрийте графічний інтерфейс роутера, ввівши його IP-адресу. Приступите до налаштування з'єднання з провайдером, вибравши меню Internet Connection (WAN).
6
Заповніть форму, що відкрилася. Використовуйте перевірені дані, які ви можете отримати у спеціалістів технічної підтримки. Підключіть кабель провайдера до інтерфейсу WAN (DSL).
7
Перезавантажте роутер. Скиньте параметри мережевих карт комп'ютерів. Перевірте можливість підключення до зовнішніх ресурсів. Знову відкрийте графічне меню управління роутером.
8
Оберіть меню Wireless Connection (Wi-Fi). Налаштуйте режим роботи бездротової точки доступу. При цьому обов'язково враховуйте особливості мобільних комп'ютерів, які увійдуть до складу домашньої мережі.
9
Знову перезавантажте роутер. Якщо всі пристрої отримали доступ до інтернет-ресурсів, збережіть конфігурацію устаткування.