Як швидко висушити фарбу. Щоб фарба швидше сохла.

При проведенні ремонту в квартирі люди не обходиться без фарбувальних робіт. А будь-які фарби, навіть найякісніші, мають запах, від якого хочеться швидше позбутися, особливо, якщо доводиться багато часу проводити в приміщенні. Для цього необхідно висушити фарбу, що дуже непросто, якщо вона зроблена на масляній основі. Для прискорення сушіння можна скористатися кількома способами.
Вам знадобиться
  • -сіккатів;
  • -будівельний фен;
  • -інфрачервоні обігрівач.
Інструкція
1
Цієї проблеми перед вами не буде взагалі, якщо ви заміните довго висихають масляну фарбу алкидной. Емаль хорошої якості висихає за кілька годин, максимум - дня за півтора. Купуючи фарбу, зверніть увагу на те, що написано на банці: там є інформація і про час її висихання. Хоча, звичайно, виробник вказує цей час без поправки на вологість і температуру.
2
Якщо ж ви вирішили використовувати масляну фарбу, придбайте і сикатив - каталізатор окисної полімеризації. Цей склад додають у фарбу спеціально для того, щоб вона швидше сохла.
3
Не варто фарбувати холодні поверхні при низьких температурах. Фарба в таких умовах швидше загусає, погано розтирається і довше сохне. Перед фарбуванням прогрійте приміщення.
4
Щоб фарба висихала швидше, наносите її тонким шаром за допомогою валика або кисті. Якщо виявиться, що через фарбу просвічує поверхню, через добу повторіть процедуру.
5
Щоб процес окислення масляної плівки проходив швидше, забезпечте приплив свіжого повітря в кімнату. Добре, якщо він буде циркулювати, тому можете включити вентилятор або організувати протяг.
6
Фарба швидше висихає при підвищеній температурі і зменшеною вологості. Для масляної фарби підвищена температура навіть рекомендується, тому покриття, висохле при кімнатній температурі, має невисоку твердість і водостійкість, швидко руйнується під впливом лугів.
7
Спробуйте використовувати для висушування фарби будівельний фен. У ньому є спеціальний режим для цього. Про умови його експлуатації можна прочитати в паспорті приладу. Але різко змінювати температуру повітря або занадто наближати фен до фарбується місця в будь-якому випадку не слід, інакше фарба може потріскатися.
8
Якщо ви пофарбували і хочете висушити невеликі деталі, їх можна спробувати покласти біля батареї централізованого опалення або навіть підсушити в духовці при температурі не більше 60 градусів.
9
Обігрівач, дія якого заснована на інфрачервоному випромінюванні, теж прекрасно підійде для вирішення вашого завдання, тому інфрачервоні промені вільно проникають крізь шар фарби. І, таким чином, вона нагрівається зсередини. Розчинник, який є в її складі, з внутрішнього шару переходить у зовнішній, фарба краще розтікається по поверхні і швидше сохне.