Як коптити сало в домашніх умовах. Як солити сало в домашніх умовах.

Багато хто любить копчене сало. Після процедури такої обробки, воно набуває неповторний смак і аромат. Дим має консервуючими властивостями, тому продукт довго зберігається протягом 5-6 місяців. Можна коптити або солити сало в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • коптильня
  • гачки для сала
  • ємність для засолювання
  • ємність для зберігання
  • дрова з листяних порід дерев
  • тирса (з листяних порід)
Інструкція
1
Спочатку потрібно посолити сало. Густо пересипте його сіллю, і покладіть у ємність, накривши тканиною. Якщо закрити щільно, то сало може придбати неприємний запах і зіпсуватися.
2
Солиться сало швидко - через 5-6 днів воно вже буде готово. Промийте від надлишків солі і обсушити. Можете надягати на гачки і підвішувати в коптильню.
3
Коптити краще холодним способом. При обробці димом не підвищуйте температуру більше 20-30 градусів.
4
Коптильня робиться так: споруджуєте топку, від неї копаєте димохід 4-5 метрів і вставляєте трубу, над якою встановлюєте ємність для копчення. Це може бути залізна бочка.
5
Закріпіть сало в коптильні.
6
Кіпті листяними породами дров і тирси. Дрова підпалюйте з одного боку, щоб не створити високу температуру. Тирса покладіть мокрі (попередньо замочені у воді).
7
Через дві доби сало буде готове. На ніч, копчення можете припинити.
8
Зберігати продукт можна в погребі, в дерев'яній ємності або підвісивши в полотняних мішках.
9
Копчение гарячим способом відрізняється тим, що температуру диму підвищують до високих позначок. Коптять 50-60 хвилин. Солоне сало гарячого копчення має менший термін зберігання, тому зберігати його краще в морозильній камері.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dvu2EjpawGQ