Як вибрати телескоп. Який телескоп вибрати.

Телескоп - астрономічний прилад, в наші дні цілком доступний пересічному покупцеві. Це чудовий подарунок, який гарантує безліч захоплюючих хвилин наодинці з вічними таємницями космосу, планет і супутників.

Однак багатьох, хто замислювався про таку покупку, зупиняла проблема - як вибрати телескоп. Адже це не пральна машина або холодильник, з властивостями й характеристиками телескопів мало хто знайомий. Між тим, розібратися в них не так вже й складно.

  1. Визначтеся, для яких цілей буде використовуватися прилад. У міських умовах спостерігати об'єкти глибокого космосу - туманності, галактики і т. П. - Навряд чи вдасться в принципі через сильну міської засвітки неба. А значить, залишаються об'єкти сонячної системи - планети і супутники. Крім того, телескоп можна використовувати як потужну підзорну трубу для спостереження наземних об'єктів. Для таких цілей оптимально підійде 70-90 мм рефрактор. Рефрактор дасть достатньо контрастне зображення, яке буде тим краще, чим більше його діаметр. Його конструкція схожа на звичайну підзорну трубу: об'єктивом є що знаходиться в передній частині корпусу лінза. Ціна рефрактора швидко зростає з ростом діаметра лінзи, оскільки виготовлення великих лінз з необхідною точністю - це досить складний процес. Такий телескоп досить простий і невибагливий, і відмінно підходить для дітей.
  2. Якщо телескоп буде експлуатуватися за містом - на дачі або в селі - то можна зупинитися на рефлекторі, діаметр якого, а значить і різноманітність доступних астроному об'єктів, можуть бути значно більше. Дзеркало чутливо до різкої зміни температур, його покриття може легко пошкодити атмосферне конденсат.
  3. Зверніть увагу на монтировку телескопа. Азимутна найбільш проста в обігу, екваторіальна дозволяє наводити прилад за координатами і незамінна для точних спостережень. Система Добсона досить проста і зазвичай додається до великих рефлектора, дозволяючи знизити загальну вартість комплекту.

Мало вибрати телескоп, до нього буде потрібно ряд аксесуарів. Фільтри, окуляри, електродвигуни - все це допоможе зробити спостереження більш зручними і цікавими.