Як швидко звільнити.

Трудовий Кодекс РФ не тільки стоїть на варті прав працівників, але і дає роботодавцям можливість позбутися від тих з них, які не хочуть нормально працювати. Цей захід на сьогоднішній день, коли підприємства знаходяться у приватній власності і свій дохід забезпечують самі, необхідна для того, щоб «скинути баласт» - швидко звільнити того, від кого немає необхідної віддачі.
Інструкція
1
З людиною, яка не влаштовує вас як працівник, ви можете просто поговорити і попросити його звільнитися. Після такої розмови мало хто зважиться опиратися і залишатися на своєму робочому місці - адже роботодавець має можливість влаштувати йому досить важке життя. Ви можете звільнити його в рамках чинного законодавства за ст. 78 і 79 ТК РФ за угодою сторін. Відповідно до закону, працівник може бути звільнений за згодою сторін день в день, при цьому права його порушені не будуть.
2
Швидко звільнити співробітника ви можете в тому випадку, коли він працює на випробувальному терміні. Це випадок, коли результат випробувань вас явно не влаштовує, і ви бачите, що людина не справляється з тією роботою, яка йому доручена. Ви, згідно ст. 71 ТК РФ, маєте право розірвати трудовий договір у будь-який час до того, коли закінчиться випробувальний термін. Але при цьому ви повинні попередити його про це за три дні в письмовій формі із зазначенням причини.
3
В ст. 81 ТК перераховані випадки, коли розірвання трудового договору може відбутися з ініціативи роботодавця. Правда, не всі вони дозволяють зробити це швидко - і на скорочення, і на проведення атестації буде потрібно час. Але от звільнити його за неодноразове невиконання або грубе порушення своїх трудових обов'язків, прогул і поява на робочому місці в п'яному вигляді ви можете досить швидко. Для цього протягом двох днів він повинен написати пояснювальну записку, яку розгляне комісія, після чого він може бути звільнений.
4
Звільнення в короткі терміни загрожує і тому, хто допустив розголошення державної або комерційної таємниці, персональних даних іншого співробітника, які стали відомі йому у силу його трудових обов'язків.
5
У разі розкрадання, навмисного псування або знищення майна, розтрати і пр., Ви можете пригрозити такому співробітникові судом і, швидше за все, він віддасть перевагу звільнитися швидко, щоб не стати учасником судових розглядів.
Відповідно до Трудовим Кодексом Російської Федерації при звільненні за власним бажанням працівник повинен сповістити роботодавця про цю подію за два тижні до передбачуваної дати догляди. У більшості випадків так і трапляється. Але що робити, якщо звільнитися потрібно терміново через переїзд, хвороби або з іншої причини? Ці моменти також прописані в ТК РФ.
Інструкція
1
Розірвати трудовий договір раніше, ніж через два тижні, можна, тільки при наявності досить вагомих причин. Наприклад, у зв'язку з виходом на пенсію, з вступом до навчального закладу, переїздом і т.д., а також у випадках, коли роботодавцям виявлено порушення працівником встановлених на підприємстві норм і правил. У цих випадках датою звільнення вважається число, вказане в заяві (ст. 80 ТК РФ).
2
Якщо працівник проходить випробувальний термін в організації, або укладено строковий договір до двох місяців або на сезонні роботи , то можна звільнитися за три дні. При цьому потрібно сповістити керівника про своє рішення в письмовому вигляді у цей строк (ст. 71, 292, 296 ТК РФ).
3
Якщо відносини з керівництвом хороші, то можна домовитися і розлучитися за згодою сторін. В цьому випадку, відповідно до статті 78 ТК РФ, договір можна розірвати в будь-який час.
4
Якщо ж роботодавець не бажає йти вам на зустріч і не звільняє вас раніше двотижневого терміну (або просто не встигає підготувати документи), то можете взяти двотижневий лікарняний або піти у відпустку, а перед цим написати заяву про звільнення. Потрібно буде тільки вийти в останній можливий день роботи , забрати документи і отримати розрахунок. Звільнити вас за статтею, поки ви будете у відпустці або на лікарняному, роботодавець не має права.
Зверніть увагу
Хоча в ТК РФ є пункт, що працівник може звільнитися без відпрацювання, на практиці це буває зробити складно. Основним каменем спотикання є причини, за якими можна розірвати договір швидше. В Кодексі позначені тільки деякі їх них: зарахування в навчальний заклад, вихід на пенсію, переїзд в іншу місцевість і напрям чоловіка (дружини) до нового місця служби, переїзд за кордон. Інші ж випадки обговорюються між працівником і роботодавцем в індивідуальному порядку. І не завжди виходить прийти до єдиного рішення. В цьому випадку залишається відпрацювати два тижні, взяти лікарняний або чергову відпустку з наступним звільненням.