Як знайти посилку на пошті. Як дізнатися рух бандеролі поштою.

Ви чекаєте посилку, а вона десь загубилася. На жаль, так буває. На щастя, завдяки мережі інтернет та сучасним інноваційним технологіям, з'явилася можливість простежити рух свого поштового відправлення, практично, від початкової до кінцевої точки.
Інструкція
1
Дізнатися, де в даний момент часу знаходиться ваша посилка досить просто, якщо на руках у відправника мається квитанція, видана при її відправленні. Кожному регистрируемому поштового відправлення присвоюється ідентифікаційний номер, який заноситься в єдину систему контролю та обліку.
2
ідентифікаційних номер складається з чотирнадцяти цифр. Перші шість - поштовий індекс відділення зв'язку. Наступні дві - номер тижня. Далі шість цифр - номер вашого поштового відправлення. Остання - номер розподільник.
3
На сайті пошти Росії мається сервіс «Відстеження поштових відправлень», який дозволяє спостерігати за переміщенням посилок і рекомендованих листів в режимі онлайн. Зайшовши на сайт, в лівій частині сторінки ви побачите блок «Відстеження поштових відправлень». Натисніть на посилання. У віконці введіть ідентифікаційний номер. Після цього з'явиться звіт про те, де в даний момент часу знаходиться ваше поштове відправлення. Послуга повністю безкоштовна. Грошові кошти за користування сервісом ні з відправника, ні з одержувача не стягуються.
4
Поштові відправлення, що йдуть з-за кордону, відстежуються па трекінг-номерами (tracking number). По суті, це такий же ідентифікаційний номер, що складається з тринадцяти символів - код країни відправника, номер поштового відділення і т.д. Трекінг - номер дозволяє відстежити пошту до того моменту, як вона покине країну відправника. Після цього вона деякий час знаходиться поза зоною контролю. Подальше її просування можна простежити вже на сайті пошти Росії.
5
Існують різні служби, що дозволяють відстежити рух поштових відправлень за кордоном. Приміром, відстеження пошти в США http://www.usps.com/shipping/trackandconfirm.htm, в Канаді - http://www.canadapost.ca/cpotools/apps/track/personal/findByTrackNumber?execution=e2s1, в Німеччині - http://blog-ebay.ru/dhl-vs-deutschepost/і т.д.
6
Останнім часом з'явилися зручні універсальні системи, що дозволяють відслідковувати пошту по трекінг-номерами. Якщо у вас великий вантажопотік, встановіть на свій комп'ютер одну з них. Приміром, http://www.trackchecker.info/- безкоштовна програма російського приватного розробника, або http://gdeposylka.ru/-русскоязичний сервіс відстеження поштових відправлень.
7
Але, на жаль, часто трапляється так, що поштове відправлення до адресата все ж не доходить. Якщо після проходження зазначених контрольних термінів доставки ви не отримали свою посилку, зв'яжіться з відправником. За законом поштове відправлення до моменту вручення адресату належить йому. Тому переважніше, якщо він і почне розшук. Але ви теж можете це зробити. Попросіть відправника надіслати вам копію квитанції. Навіть якщо немає трекінг-номера, документ про прийняття поштою відправлення є в будь-якому випадку. Після отримання копії, вирушайте на Главпочтамп вашого міста і пишіть заяву на розшук вашої посилки.
8
Якщо приймати вашу заяву відмовляються, вимагайте начальство і вручайте документ йому, щоб вам не говорили. Навіть якщо пакет йде без номера, це проблема пошти, а не ваша. З цієї позиції і дійте. Вкажіть вид відправлення, від кого і кому призначено, прикладіть роздруківку квитанції про оплату. Переконайтеся, що ваша заява зареєстрована. Обов'язково візьміть квитанцію із зазначенням того, що заява прийнято.
9
Можете відправити скаргу і в Міністерство зв'язку minsvyaz.ru/ru/directions/questioner/. Викладіть сформовану ситуацію і чекайте відповіді. Якщо вам відповіли, що посилка визнана втраченою, напишіть заяву в поліцію. Іноді це допомагає і вміст посилки знаходиться. Якщо ні, то пишіть заяву на відшкодування збитку.
10
Якщо посилка всеж прийшла, але всі терміни доставки порушені, то, згідно п. 8 ст. 21 Всесвітньої Поштової Конвенції ви можете вимагати у ЕМС компенсацію. Правда першочергове право належить відправнику. Але він може надіслати відмову в вашу користь. Прикладіть його до заяви про компенсацію та відправте рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Чекайте відповіді протягом місяця. Якщо його немає або він вас не влаштовує, звертайтеся до суду.
Сьогодні комп'ютер стає все доступнішим, практично будь-яка категорія громадян може дозволити собі мати власний ПК вдома, а, отже, і спілкуватися між собою люди воліють за допомогою електронної пошти або знаменитих месенджерів. Однак все ж електронна пошта не може дати того, що пропонують послуги зв'язку. Так, по e-mail ви напевно не зможете відправити посилку або бандероль, а ось, звернувшись до працівників пошти, вам це, безумовно, вдасться.
Інструкція
1
Крім достоїнств існують і недоліки в роботі поштових відділень. Далеко не завжди терміни доставки бандеролей і посилок відповідають тим, які вказуються на місцевій пошті. В таких випадках все частіше і частіше людям самостійно доводиться дізнаватися про місцезнаходження бандеролі і відповідно про долю своїх речей. Відразу хотілося б відзначити, для того, щоб знайти бандероль необхідно мати чек або копію чека, що підтверджують відправлення бандеролі, паспорт, ПК і доступ в інтернет.
2
Відшукайте квитанцію (чек), який вам видали на пошті при прийомі бандеролі. Навіщо, запитають багато, а потім, що даний чек містить індивідуальний код, ідентифікатор, за яким можна відстежити переміщення бандеролі. Такий код складається з 14 ціфр.Найдіте код на чеку.
3
Увімкніть персональний комп'ютер або ноутбук і здійсните вхід в інтернет. У разі, якщо наявність ПК або доступ в інтернет обмежені або відсутні вдома, можна відвідати будь-яке інтернет-кафе міста, центральне відділення зв'язку або пошту, звідки відправлялася бандероль.
4
Зайдіть на офіційний сайт пошти Росії. Відкрийте на сайті розділ «Послуги та сервіси». Відкрийте вкладку під назвою «Відстеження поштових відправлень».
5
Введіть у вікні свій ідентифікаційний номер без пробілів і дужок. Знайти такий код можна на чеку, як вже вказувалося вище. Індивідуальний код, ідентифікатор на кожному етапі переміщення бандеролі вноситься в спеціальну базу, систему контролю та обліку. Таким чином, якщо введений вами ідентифікатор правильний, то без зусиль можна простежити всю історію бандеролі, від самої відправки і до місця слідування. Можна з точністю визначити, де знаходиться посилка зараз (сортувальний пункт, поштове відділення місця призначення, вже вручена адресату і т.д.), а, отже, знайти свою бандероль.
6
Крім усього вищесказаного всі питання з приводу місцезнаходження бандеролі та її подальшої долі після відправки, можна дізнатися за телефоном довідкової служби ФГУП «Пошта Росії». Працює довідкова служба цілодобово, а дзвінок з будь-якої точки Російської Федерації абсолютно безкоштовний.