Як обрізати тую.

Туя - рід багаторічних рослин з сімейства кипарисових. Завдяки красивій формі крони, відносної невимогливості до умов вирощування і різноманіттю сортів, туя користується популярністю у ландшафтних дизайнерів. З цієї рослини формують живоплоти та окремо розташовані групи. Обрізка туї полягає у видаленні пошкоджених гілок і, якщо буде потрібно, в формуванні крони.
Вам знадобиться
  • - садовий секатор;
  • - стимулятор росту.
Інструкція
1
Обрізку туї рекомендується робити на початку квітня або в кінці червня. Втім, для підтримки обраної форми крони деякі сорти цієї рослини припадає стригти раз на місяць з початку літа до настання холодів. Обрізку туї слід робити в суху погоду.
2
Навесні з туї повністю видаліть пошкоджені гілки. При цьому загущені крони сортових форм туї західної необхідно проріджувати, обрізаючи деякі цілком здорові гілки для поліпшення циркуляції повітря в кроні і зменшення ризику зараження шкідниками.
3
Для коригування напрямку росту дерева можна обрізати його верхню частину на потрібній висоті. В цьому випадку ви отримаєте тую, зростаючу в ширину. Для формування щільного кулястого куща, якщо подібна форма допускається сортом рослини, зріжте з туї гілки, що відрізняються по довжині від основної маси пагонів, складових крону.
4
При декоративної стрижці, яка потрібна для підтримки обраної форми крони, з туї регулярно обрізайте частина однорічного приросту. Більш сильне обрізання може привести до появи в кроні ділянок з позбавленими зелені старими гілками, від чого рослина втратить значну частину декоративності.
5
Може виявитися, що рослина занадто часто вимагає коректування крони через швидке зростання. В такому випадку зменшіть кількість внесених під дерево добрив.
6
Якщо рослина не було своєчасно сформовано, протягом літа варто зробити його санітарну обрізку: видаліть підмерзлі гілки і, якщо буде потрібно, проредьте крону.
7
Для туй, що ростуть на затінених ділянках, проріджування не є необхідним, їх крони і без того не відрізняються густотою. Якщо ви задумалися про пересадку дорослого дерева з тіні на більш освітлену ділянку, подбайте про збереження земляного кома, навколишнього коріння. Молоді туї значно краще переносять пересадку.
8
Обрізане рослина обробіть стимулятором росту і підгодуйте. Формувальному обрізку такого дерева слід починати в наступному сезоні після того, як туя зміцніє.