Як обливатися водою в Хрещення. Як організувати пірнання в ополонку.

На Водохреще прийнято занурюватися в ополонку або обливатися холодною водою. Віруючі християни роблять це, щоб дотримати релігійні канони. До сих пір не вщухають богословські суперечки: чи можна обливання поряд з окропленням вважати повноцінною формою хрещення або ж неодмінно треба тричі зануритися з головою. Незалежно від цього, і занурюватися в ополонку, і просто обливатися водою треба правильно. В іншому випадку можна нанести шкоду здоров'ю.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що різкий перепад температур - серйозна струс для організму. Тому навіть молодому, міцному людині бажано пройти обстеження, проконсультуватися з лікарем. Якщо ж людина вже літня, до того ж має проблеми зі здоров'ям, то така консультація просто необхідна. Адже при деяких хворобах подібні процедури категорично протипоказані.
2
Навіть якщо ви глибоко віруюча людина, не проявляйте легковажного ставлення до цього питання: мовляв, від хрещенської води ніколи і нікому шкоди не було і бути не може. На жаль, відомі випадки, коли таке купання або обливання закінчувалося лікарняним ліжком, а то і летальним результатом.
3
Якщо ви не належите до спільноти «моржів», приблизно за місяць до Водохреща почніть проводити комплекс загартовуватися. Приймайте повітряні ванни, вмивайтеся прохолодною водою, потім почніть обтирати тіло прохолодною мокрою губкою і т.д. Це підготує ваш організм до температурного шоку на Водохреще.
4
Постарайтеся все заздалегідь організувати. Тобто продумайте, коли краще зробити цей обряд (щоб довкола не товпилося багато людей), домовтеся з помічником, який буде стояти напоготові з ковдрою, сухим одягом і взуттям. Не завадить і термос з гарячим чаєм або кавою. Обов'язково приготуйте килимок типу туристичного з непромокаючої матеріалу.
5
Перед тим як пірнати в ополонку або вилити на себе відро води, зробіть кілька енергійних, разогревающих рухів. Тепер можна пірнати. Поки ви будете насолоджуватися всією повнотою відчуттів, помічнику слід розстелити килимок. Закінчивши з водними процедурами, встаньте на нього, сховайтеся ковдрою і скоріше переоденьтесь в сухий одяг. Потім можете випити гарячий напій.
Зверніть увагу
Запам'ятайте, що перед обливанням холодною водою або зануренням в ополонку категорично не можна пити міцні спиртні напої.