Як вводити дитині в раціон рибу.

Рибні страви є корисним і легкозасвоюваним продуктом харчування. Риба містить велику кількість білка з органічно збалансованим складом амінокислот, вітамінів і мінеральних речовин. Цей продукт відрізняється ніжною структурою, відсутністю грубих волокон, плівок і сполучної тканини, що забезпечує йому дуже гарну перевариваемость.
Вам знадобиться
  • - біла морська риба;
  • - грудне молоко або суміш;
  • - білий хліб;
  • - коров'яче молоко;
  • - вершкове масло;
  • - сіль;
  • - м'ясорубка;
  • - блендер;
  • - пароварка.
Інструкція
1
Включати рибне пюре в раціон малюка слід з 10-11 місяців. Зробити це доцільно не раніше, ніж через місяць після введення м'ясного прикорму. Перша доза становить 5-10 г риби, що відповідає половині чайної ложки. Збільшуйте порцію поступово, довівши її до 40-50 г до 12 місяців (не частіше 1-2 разів на тиждень). Дворічний малюк повинен отримувати 100 г риби в день 2 рази на тиждень.
2
Починайте знайомство з новим блюдом в першій половині дня. Уважно спостерігайте за реакцією дитини на введений продукт. Якщо після рибного прикорму у крихти з'явився висип на шкірі, блювання, діарея, а загальний стан здоров'я різко погіршився, скасуйте нове блюдо і обов'язково проконсультуйтеся з педіатром. Можливо, включення риби в раціон малюка доведеться відкласти.
3
Приготуйте перший прикорм з білої морської риби нежирних сортів (тріска, хек, минтай). Заморожену тушку відтає на нижній полиці холодильника. Не варто розморожувати її до кінця. Коли риба звільнилася від крижаної скориночки, дістаньте її і промийте під струменем холодної води. Ретельно очистіть рибу від кісток і шкіри. Помістіть її в пароварку і тримайте там до готовності. Потім збийте в блендері до пюреподібних стану і додайте трохи зцідженого грудного молока або адаптованої молочної суміші. Подавайте окремо, або змішавши з овочевим пюре або кашею.
4
Годоваловому малюкові, який вже обзавівся достатньою кількістю молочних зубів, запропонуйте апетитну рибну котлету. Філе білої морської риби пропустіть через м'ясорубку. Додайте до отриманої маси розмочений у молоці білий хліб або батон. Прокрутіть фарш через м'ясорубку ще раз. Посоліть його і вимішайте до отримання однорідної пишної маси. Сформуйте невеликі котлети і готуйте їх на пару 20-25 хвилин. Подавайте блюдо на стіл, додавши до нього трохи вершкового масла.
Риба є одним з найбільш корисних продуктів. Тому вона обов'язково повинна бути включена в раціон маленької дитини. Головне - знати, в якому віці і в якій кількості.
Інструкція
1
У рибі міститься велика кількість білка, який відповідає за будову клітин дитячого організму. Крім цього, вона є джерелом полінасищенних жирних кислот, фтору, фосфору, заліза, калію і магнію.
2
Починайте вводити рибу в раціон дитини не раніше, ніж через 9-10 місяців життя малюка. Знайомте дитини з новим блюдом дуже обережно і поступово.
3
Спочатку давайте рибу малюкові на кінчику чайної ложечки, кожного разу збільшуючи дозу. За 2-3 тижні доведіть об'єм до 100 грамів. Включайте в раціон маленької дитини рибна страва не частіше 1-2 разів на тиждень.
4
Лікарі-педіатри радять давати дітям морську рибу (лосось, хек, тріску, камбалу). Вона рідко викликає алергічні реакції і містить велику кількість корисних для розвитку дитини мікроелементів. З річкових видів краще віддайте перевагу форелі, судака або товстолобик. У них дуже ніжне м'ясо і великі кісточки.
5
Рибні страви краще готувати самостійно. Для цього придбайте тільки свіжу і размороженную рибу в спеціалізованих магазинах. Намагайтеся не купувати готові рибні консерви і пюре, риба в них може бути не достатньо подрібненої і неякісною.
6
На початкових етапах введення риби в раціон малюка давайте йому тільки пюре-образні страви, з 11 місяців вводите крупноподрібнені, а після 1 року - страви, приготовані шматочками.
7
Риба - дуже корисний продукт, але, незважаючи на велику кількість переваг, вона має ще й істотний недолік. Риба здатна викликати алергію. Тому будьте обережні при введенні її в раціон свого малюка. Уважно стежте за реакцією організму дитини на даний продукт. Якщо ви виявите будь-які алергічні прояви, відразу зверніться до педіатра. Можливо, вам доведеться відкласти введення рибних страв у раціон малюка до досягнення нею 3-х років.