Як візуально збільшити стелю. Яким способом декору можна візуально розширити стеля в кухні.

Велика частина квартир росіян була побудована ще в минулому столітті і має низькі стелі. Однак це не проблема. Використовуючи деякі дизайнерські прийоми і метод оптичних ілюзій, можна візуально збільшити висоту кімнати.
Інструкція
1
Найпростіше рішення - використання шпалер з вертикальним малюнком. Використовуйте непомітний малюнок. Яскраві шпалери створюють прямо протилежний ефект - зорово «приземляють» стелю кімнати. Яскраві смуги можуть використовуватися, наприклад, для виділення окремих зон у приміщенні.
2
Візуально збільшити висоту кімнати допоможе фарбування стелі в колір стін. Наклейте шпалери на стіни «із заходом» на стелю. Розмір смужки може бути від 5 см до 30 см, залежно від розмірів кімнати. У маленьких приміщеннях такий прийом використовувати небажано. Для фарбування стелі вибирайте холодні тони.
3
У вирішенні проблеми може допомогти прийом акцентування на будь-яких достоїнствах приміщення або незвичайний дизайн окремих його елементів. Наприклад, можна покрити підлогу блискучим лаком, використовувати для його покриття глянсову плитку або якісь інші світловідбиваючі матеріали. Це додасть йому глибину і, отже, оптично підніме стелю.
4
Дзеркала -лучший спосіб зорового збільшення простору кімнати. Використовуйте їх як окремих вставок на стелі або зробіть по верху стіни дзеркальну смужку. Її відображають властивості на такий висоті не будуть вам заважати, але створять вельми незвичайний зоровий ефект.
5
Якщо дизайн кімнати дозволяє, використовуйте балки на стелі. Окрасьте їх у світлі тони. Сам стелю зробіть димчастим, затемненим. Це дозволить візуально підняти його висоту. Низька меблі і високі двері сприяють тому ж.
6
Дворівневі і натяжні стелі з чисто технічної точки зору забирають частину частину висоти, Однак дозволяють створити зоровий ефект висоти. По периметру стін висота стелі дещо менше основного. Його форма може бути будь-хто. Основною ж стеля повинна мати глянсову, светоотражающую фактуру.
7
Ще один оригінальний спосіб створення оптичних ілюзій - своєрідне світлове оформлення приміщення. Використовуйте місцеві джерела світла. Яскраве освітлення, створене в невеликій зоні, сприяє зоровому розширенню неосвітленого простору приміщення. Підсвічування підвісної стелі, будь-які світильники, направляючі світло вгору і встановлені на рівні підлоги, візуально збільшують висоту стін і стелі. Відмовтеся від люстри в центрі кімнати або використовуйте плоскі форми в японському стилі. І загальне правило: чим більше світла, тим вище здається стеля в приміщенні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MCVljlwsI6s
У квартирах старого планування, як правило, низькі стелі. Технічно цю ситуацію ніяк не змінити. Але вихід з положення все ж є: низький стелю можна візуально підняти, використовуючи для цього дизайнерські хитрощі.
Вам знадобиться
 • - шпалери;
 • - фарба;
 • - бордюри;
 • - дзеркало;
 • - спеціальний клей;
 • - балки;
 • - невеликі світильники;
 • - ковпак;
 • - органза;
 • - невисокі меблі;
 • - рулетка;
 • - рівень;
 • - олівець;
 • - малярський скотч;
 • - валик з заглибленнями;
 • - валик для фарбування;
 • - шпаклівка;
 • - шпатель.
Інструкція
1
Візуально збільшити висоту низької стелі можна шляхом наклеювання шпалер або фарбування стін впритул до стелі. Широкі бордюри, пофарбовані в колір стелі, візуально зменшують висоту приміщення, тому окрасьте їх в колір стін або поталу тонкі бордюри.
2
Кращий інструмент для збільшення простору - дзеркало. Зробіть дзеркальний стелю або вставки з дзеркала. Або замість звичайного бордюру наклейте дзеркальну смугу: буде приголомшливий ефект.
3
Спорудіть на стелі оригінальний намет. Для цього по периметру стелі набийте балки, за якими скрійте джерела світла. У центрі стелі також встановіть джерело світла і накрийте його ковпаком.
4
Від дерев'яних балок до центру стелі натягніть тонке полотнище. Тканина натягуйте так, щоб в напрямку стін з центрального джерела світла виходили складки-промені. Поєднання центрального і бічного освітлення додасть тканини неймовірну легкість, що посприяє візуальному збільшенню висоти приміщення.
5
Візуально стелю кімнати може здаватися вище, якщо приміщення оформити в східному стилі. Використовуйте для цього низький диванчик, невисокий стіл, а замість крісел колоритні подушки. Все це додасть ілюзію висоти.
6
Ще один ефективний дизайнерський прийом - виділення певної частини стелі за допомогою фарби. Суть його полягає в тому, що забарвлення стін закінчується на стелі, завдяки чому стіни здаються вище. Почніть роботу з розмітки: за допомогою рулетки, рівня і олівця намалюйте лінії стикування стін і стелі.
7
Після цього уздовж лінії розмітки наклейте малярський скотч. Якщо на стіни наклеєні структурні шпалери під фарбування, оклейте периферійну частину стелі такими ж шпалерами або виконайте обробку цієї області стелі фактурною штукатуркою. Окрасьте стіни і периферійну частину стелі.
8
Як тільки фарба висохне, акуратно видаліть малярський скотч і наклейте нові смуги на пофарбовану поверхню. Виконайте фарбування центральній частині стелі.
Зверніть увагу
У приміщенні з низькою стелею не вішайте масивні люстри.
Корисна порада
Якщо колір центральної частини стелі мало відрізняється від кольору периферійної частини і стін, ефект візуального збільшення висоти стелі буде незначним. Домогтися більшого результату можна, фарбуючи центральну область і периферійну частину стелі різної фарбою.