Як грамотно звільнитися.

При звільненні бажано зберегти не лише нерви, а й дружні стосунки з колегами і особливо з керівництвом. Можливо, з часом ви захочете навіть повернутися в організацію, і після правильного звільнення у вас напевно залишиться шанс це зробити.
Інструкція
1
Не розказуйте нікому з колег про свій намір звільнитися до останнього моменту. Якщо в компанії дізнаються, що ви йдете, начальство може заздалегідь підібрати вам заміну. Це буде особливо неприємно, якщо ви ще не знайшли нового місця роботи. Крім того, колеги можуть влаштовувати вам виснажливі і навіть образливі допити, а також розпускати неприємні чутки. Про ваше звільнення в першу чергу повинен дізнатися начальник, і то тільки тоді, коли ви будете готові піти.
2
Постарайтеся не вступати в конфлікти з колегами і начальством. Звільняючись, люди іноді перестають стежити за своїми діями і висловлюють претензії, які довгий час тримали в собі. Робити цього не варто: хто знає, за яких обставин ви зустрінетеся наступного разу.
3
Не дозволяйте колегам і начальству дізнатися, що ви шукаєте нову роботу. Чи не викладайте своє резюме на відомі сайти, не займайтеся пошуком вакансій на робочому місці, а перед тим як подзвонити потенційному роботодавцю, переконайтеся, що це не ваш власний начальник.
4
Коли вас будуть питати про причини звільнення, не потрібно говорити неприємних речей. Виберіть нейтральну причину: знайшли краще місце, хотіли б піднятися вище по кар'єрних сходах, підібрали роботу ближче до будинку і т.п. Але не розповідайте про конфлікти з колегами, дурості начальника, занадто низькою зарплатою, ненависної роботі і пр. Тоді, можливо, колишній керівник або колега навіть зможе допомогти вам надалі.
5
Напишіть заяву правильно. Кращий варіант - розірвання договору за погодженням сторін, адже в цьому випадку ви отримаєте компенсацію. Але якщо начальник не згоден звільнити вас, пишіть заяву за власним бажанням, причому в двох примірниках. Другий примірник знадобиться вам, якщо через два тижні вимушеної відпрацювання керівник скаже, що не має наміру вас звільняти і ніякої заяви не підписував.