Як оформити кімнату в гуртожитку. на кого краще оформити кімнату гуртожитку.

Після того, як законом було дозволено оформлювати у власність квартири та кімнати в гуртожитках, які перебували в соціальному наймі, що проживають в них наймачі стали приватизувати своє житло. Але, якщо муніципальні квартири приватизуються за фактом проживання в них, то оформити кімнату в гуртожитку у власність набагато важче.
Інструкція
1
Згідно ст. 7 Федерального закону «Про введення в дію Житлового Кодексу РФ», щоб приватизувати кімнату в гуртожитку, буде потрібно дотримання ряду умов. Гуртожиток має стояти на балансі муніципалітету, а до передачі його у відання міської влади воно мало належати підприємству державної або муніципальної форми власності і використовуватися в якості гуртожитку.
2
Уточніть статус гуртожитку, кімнату в якому ви хочете оформити у власність. У гуртожитку має бути закріплений статус «спеціалізований житловий фонд». В цьому випадку зверніться в адміністрацію і отримаєте виписку з реєстру муніципального майна. Після цього укладіть договір соціального найму і можете приватизувати кімнату в звичайному порядку.
3
Коли гуртожиток не стоїть на балансі міста, подайте заяву в суд, який має прийняти рішення, на підставі якого цю кімнату вам можна буде приватизувати. Для цього спочатку отримайте технічні документи на приміщення - план кімнати і виписку з єдиного державного реєстру об'єктів капітального будівництва. Їх можна отримати в територіальному органі Ростехінвентарізаціі.
4
Отримайте виписку з реєстру муніципального майна вашого населеного пункту, надавши туди технічну документацію. Подайте документи на приватизацію і отримаєте письмову відмову, оскільки гуртожиток не числиться на балансі міста.
5
З цією відмовою звертайтеся в суд. У позовній заяві викладіть вимога до адміністрації міста укласти з вами договір приватизації або визнати за вами право власності в порядку приватизації займаного вами за фактом проживання житлового приміщення.
6
Якщо судом прийнято рішення зобов'язати адміністрацію укласти з вами договір про приватизацію, то в звичайному порядку, маючи на руках рішення суду, приватизовуйте кімнату. Потім зверніться в орган Роснедвижимости з договором про приватизацію і технічними документами. Отримайте відомості про облік частини об'єкта нерухомості (кадастровий номер). Зареєструйте в реєстраційній службі своє право власності на кімнату.
7
Коли судом було прийнято рішення визнати ваше право власності в порядку приватизації, то одразу отримуйте кадастровий номер, маючи на руках рішення суду і технічні документи. Після реєстрації права власності ви станете законним власником кімнати в гуртожитку.