Як провести на дачу електрику. Як підключити електрику на дачі за допомогою генератора.

Електрика на дачу можна провести в тому випадку, якщо є можливість підключитися до центральної лінії електропередач. Буде потрібно отримати дозвіл в енергетичній компанії і підготувати все необхідне для безпосереднього підключення.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - паспорт;
  • - правовстановлюючі документи на дачу;
  • - технічні умови;
  • - договір;
  • - прилад обліку;
  • - кабель перетином 3 кв.мм.;
  • - гофрована труба;
  • - анкер-гак;
  • - керамічні ізолятори.
Інструкція
1
Дозвіл видається після отримання технічних умов для підключення. Щоб отримати цей документ, подайте письмову заявку постачальникам енергоресурсів того району, де знаходиться дачну ділянку.
2
Вкажіть, яка потужність вам необхідна для використання електрики на дачі. Якщо ви не плануєте використовувати потужні електричні прилади, досить вказати 5 кВт. При використанні приладів високої потужності енергоспоживання вказуйте 10-12-15 кВт. У заяві напишіть Ф. І. О., адресу та номер дачної ділянки. Пред'явіть правовстановлюючі документи на дачу.
3
Технічні умови готуються у відділі технічного контролю енергопостачальної компанії протягом 30-60 днів. Якщо ви подаєте заявку у великому регіоні, терміни виготовлення документів будуть максимальними. У маленькому регіоні ви зможете отримати документ значно швидше зазначених строків.
4
Після отримання технічних умов укладіть договір на надання послуг з монтажу в енергокомпанії або в приватній фірмі, що має ліцензію. Проводити розводку в самому будиночку ви можете самостійно, якщо маєте досвід з даного виду робіт. Підключення до центральної лінії електропередач повинні проводити ліцензовані фахівці, що мають допуск на роботу з високою напругою.
5
Підготуйте мідний кабель перетином 3 кв.мм. в ізоляції, гофровану трубу по довжині кабелю, гак-анкер, купіть електричний лічильник, відповідний ГОСТу і має сертифікат, що дозволяє використовувати його на території Російської Федерації.
6
Як тільки вам проведуть підключення і встановлять прилад обліку, зверніться у відділ збуту із заявою, викличте технічного співробітника, який оформить введення приладу в експлуатацію, поставить пломби і складе акт.
7
На підставі акта ви зможете укласти договір з постачальниками енергоресурсів, по якому вам будуть поставляти електричну енергію, і ви зможете проводити оплату згідно з показаннями приладу обліку.
Сьогоднішній день дозволяє нам завезти сучасні блага життя практично в будь-яку точку планети, а така дрібниця, як електрику на власній дачі, вже давно перестала бути чимось особливим. При бажанні дану процедуру можна виконати самостійно в досить короткий термін. Вам не потрібно будь-яких професійних знань, а лише короткий інструктаж з даної процедури.
Інструкція
1
Накресліть схему, за якою підуть дроти. Візьміть звичайний олівець і прокреслите детальну схему, де і яким чином повинні проходити дроти через ваш будинок, де повинні бути встановлені розетки і запобіжники. Виберіть оптимальне місце для установки головного генератора і перехідників, намагайтеся прокладати якомога менше проводки через "вологі" кімнати - ванну і кухню.
2
Розрахуйте необхідну кількість матеріалів, не забувайте залишати один-два сантиметри на надзвичайні ситуації в кожному кутку. Надлишок дроту ви завжди зможете прибрати, а ось брак пари сантиметрів же вам доставить чимало клопоту.
3
Придбайте необхідне обладнання з ізоляцією для монтажу проводки, а також спеціальну викрутку-індикатор для виявлення напруги.
4
Уникайте вологи при установці дроти, тримайте під рукою сухий рушник і не давайте поту концентруватися на руках та обличчі.
5
Пам'ятайте про захист вас і вашої родини при монтажі проводки. Коли з'являється необхідність зробити стикування проводів, виконуйте ретельну ізоляцію і при можливості використовуйте захисну сполучну коробку.
6
Придбайте необхідне обладнання з ізоляцією для монтажу проводки, а також спеціальну викрутку-індикатор для виявлення напруги.
7
Починайте індивідуальну підводку до будинку від найближчого стовпа лінії електропередачі, як тільки закінчите з проводкою в будинку. Правда, самому вам підніматися на стовп для підключення або ремонту не можна. Це може зробити тільки електрик, що має спеціальний дозвіл. Викликайте спеціаліста для перевірки та опломбування лічильника, після чого він підключить ваш будинок до стовпа.
8
До опори зазвичай підходять кілька проводів: три фази і нульовий або заземлення, п'ятий дріт призначений для вуличного освітлення. Ці три фази зміщені по відношенню один до одного, тому з'єднувати їх не можна. Витрата енергії в дачному будиночку зазвичай не перевищує 4 кВт/год, тому заводять одну будь-яку фазу. Яку саме, вам визначати не потрібно. Це повинен визначити все той же електрик.