Як ламаною лінією перекреслити 9 точок. перечернуть 9 точе 4 лніямі.

Головоломка, в якій потрібно перекреслити ламаною лінією 9 точок, служить своєрідним тестовим завданням на нестандартність мислення. Точки розташовані в 3 ряди, по 3 штуки в кожному, і вся фігура дуже нагадує квадрат. При виконанні цього завдання не можна відривати олівець від паперу. Не можна і проводити двічі по одному і тому ж ділянці.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець.
Інструкція
1
Намалюйте 9 точок. Розташуйте їх в 3 ряди, щоб у кожному стояло по 3 точки. Постарайтеся розташувати точки на рівних відстанях один від одного.
2
Згадайте, що таке ламана лінія. Це лінія, яка складається з окремих відрізків. Відрізки з'єднані один з одним кінцями, але можуть йти в різних напрямках. Периметр будь-якого багатокутника являє собою замкнуту ламану лінію. Будь-яку фігуру, що складається з декількох прямих відрізків, можна розглядати як ламану, і про це потрібно пам'ятати, маючи справу з подібними головоломками.
3
Почніть малювати ламану лінію з будь-якого кута. Наприклад, з лівого нижнього. Проведіть перший відрізок через точку в середині квадрата в правий верхній кут. Це буде кінець першого відрізка.
4
Намалюйте другий відрізок через всі точки, розташовані у верхньому ряду. Ви опинилися в лівому верхньому кутку. Продовжіть цей відрізок трохи далі, щоб він вийшов за межі квадрата. Уявіть собі точку, що знаходиться на одній лінії з тими, що знаходяться посередині лівої та нижньої сторін. Це і буде кінець другого відрізка.
5
перекреслимо точки, що знаходяться в серединах лівої та нижньої сторін вашого квадрата. Продовжіть третій відрізок далі, до уявного продовження правої сторони вниз. Тут буде кінець третього відрізка вашої ламаної лінії.
6
Проведіть четвертий відрізок. Він піде вгору і закінчиться в правому верхньому куті. Вийшов ламана лінія, якою ви перекреслили всі 9 точок, причому виконали всі умови задачі.
7
Головоломку можна вирішити й інакше. В цьому випадку вам теж доведеться вийти за межі квадрата. Почніть рух з будь-якого кута. Нехай це буде верхня права точка. Ведіть олівець по діагоналі. Таким чином ви перекреслите центральну точку і ліву нижню, де і буде кінець першого відрізка.
8
Наступну лінію ведіть горизонтально вправо. Перекресліть обидві точки в нижньому ряду і продовжуйте рух ще приблизно на таку ж відстань, як між які перебувають в одному ряду точками. Уявіть собі, що у вас там знаходиться ще одна точка.
9
Від кінця другого відрізка проведіть пряму, перекресливши точки, що знаходяться в середині правої і верхньої сторін вашого квадрата. Продовжіть лінію, щоб наступна точка перелому вашої лінії опинилася на одній вертикальній прямій з двома залишилися точками. Перекресліть їх коротким відрізком.