Як краще зберігати інформацію.

Після декількох місяців користування персональним комп'ютером у його власника вже з'являється деяка кількість інформації, яка потребує збереженні. З плином часу її обсяг збільшується, а збережені дані вже хочеться якось захистити від збоїв в роботі комп'ютера, власних випадкових помилок і сторонніх очей. А якщо комп'ютер використовується для роботи, питання зберігання інформації виникає не поступово, а одразу постає на повний зріст.
Інструкція
1
Почніть з визначення формату файлів, в яких буде зберігатися інформація. Якщо мова йде про дані, використовуваних у своїй роботі будь-якими програмами, ви обмежені у виборі тільки форматами зберігання, передбаченими цими додатками. Наприклад, для запису інформації, до якої час від часу звертається табличний редактор Excel, її необхідно поміщати в файли форматів xls, xlsx або txt. А інформація, яка використовується скриптами, повинна міститися в текстових файлах або в форматах якої-небудь системи управління базами даних. Якщо ж в процесі зберігання ніякі програми не звертаються до цих даних, ви можете змінити їх формат - наприклад, упакувати в rar-архіви.
2
Визначившись з форматом, оцініть вийшов внаслідок сумарний обсяг файлів з інформацією. Діапазон може бути дуже широкий - від лічених кілобайт (наприклад, інформація про паролі, логіни та ін. Персональних даних), до сотень гігабайт (наприклад, бібліотеки відеороликів). Залежно від цього параметра підберіть пристрій зберігання - це може бути, наприклад, оптичний диск на 740 мегабайт, флешка на 8 гігабайт, зовнішній жорсткий диск на 1 терабайт. Зрозуміло, при цьому треба враховувати суму, яку вам доведеться витратити на зберігання інформації на тому чи іншому носії. Іноді можна обійтися без придбання нового пристрою - наприклад, особисті дані в зашифрованому і упакованому в архів файлі можна зберігати в мобільному телефоні або аудіоплеєрі.
3
При виборі місця розміщення резервних копій різної інформації не забувайте і про «віртуальному просторі». В інтернеті існує велика кількість сервісів зберігання призначених для користувача файлів розміром до декількох гігабайт. Ви можете завантажити підготовлені файли на один з серверів, або скористатися сервісом (наприклад, Multiupload.nl), який помістить копії кожного завантаженого об'єкта на кілька незалежних один від одного файлообмінників.