Як визначити рівень моря. визначати висоту над рівнем моря.

Рівнем моря називають становище поверхні води Світового океану. Рівень моря може бути приливним, середньодобовим, середньорічним і т.д. Зазвичай під словосполученням «висота над рівнем моря» мають на увазі среднемноголетний рівень. Вимірюють рівень моря по прямовисній лінії щодо якоїсь умовної точки початку відліку.
Вам знадобиться
  • GPS-навігатор, інтернет-додатки.
Інструкція
1
Виміряти рівень моря допомагає супутникова альтиметр. За її даними складають, наприклад, карту змін рівня моря, пов'язаних з різними природними явищами. Також вчені складають карти коливань середнього рівня моря. Враховуючи середні значення висоти кожної орбіти над Світовим океаном, можна визначити середній рівень Світового океану. Супутникова альтиметр допомагає серед іншого вивчити рельєф морського дна: в западинах і прогинах рівень моря нижче, в районах височин - вище. Якщо вам необхідно знати висоту над рівнем моря, придбайте GPS-навігатор: GPS визначають висоти на підставі інформації з супутників. Найбільшою точністю можуть похвалитися GPS-приймачі з вбудованим барометром-висотометр.
2
Застосовується ряд старих, але не застарілих і донині активно використовуваних технологічних способів. Це, в першу чергу, геодезичне нівелювання. Нівелювання допомагає визначити висоту тієї чи іншої точки над рівнем моря або щодо якоїсь вихідної точки. Цей вид вимірювання використовується при проектуванні, будівництві доріг, різних споруд і т.п.
3
А для визначення коливань рівня моря використовують такий прилад, як мареографа (лімніграф). Це стаціонарний прилад, який веде безперервну запис, фіксуючи найменші зміни рівня води в даному пункті. Він складається з чутливого приймача-поплавка й пише механізму. Мареографа бувають прибережні і призначені для відкритого моря.
4
Також для реєстрації змін рівня води як в морях, так і в річках або озерах використовується гідрологічний (водомірний) пост. Водомірний пост може бути пальових і рейковим.
5
Ну, а самі допитливі, але не займаються науковою діяльністю люди можуть, не виходячи з дому, скористатися спеціальною програмою або додатком, наприклад, популярної Google Earth, і дізнатися висоту над рівнем моря в будь-якій точці на карті.
Зверніть увагу
В Росії використовується так звана Балтійська система висот: висоти визначаються щодо середнього рівня Балтійського моря.