Як визначити, що болить у дитини. Як розпізнати поведінку малюка.

Якщо дитина вміє розмовляти або хоча б розуміє вас - він цілком зможе вказати, де у нього «бо-бо». Якщо біль виник у грудничка, доведеться розпізнати, що саме турбує малюка, за характером плачу чи по поведінці немовляти.
Інструкція
1
Про головного болю немовля «повідомить» вам тривалим плачем, який практично неможливо вгамувати. При цьому новонароджений буде підтискати ніжки до черевця, ви почуєте нуртування газів у кишечнику, дитина буде відмовлятися від грудей. При цьому у вас може скластися хибне враження, що у малюка болить живіт. Насправді медики впевнені - це ознаки груднічкової мігрені судинного походження. Найчастіше нею страждають діти з підвищеним внутрішньочерепним тиском. Під час нападу головного болю будь-яку напругу викликає нудоту, тому немовлята відмовляються від смоктання грудей.
2
Якщо голова болить у дитини, яка вміє висловлюватися, попросіть його вказати, в якому місці біль сильніше. Якщо турбують віскі або больові відчуття не мають певного місця, значить, малюк, швидше за все, перенервував - випробував стрес, психологічна напруга або неспокій. Якщо головний біль супроводжується температурою або концентрується в одній частині голови - покажіть дитину лікарю, щоб виключити внутрішню гематому або мігрень.
3
Якщо немовля починає різко кричати через деякий час після їжі - швидше за все, його турбує біль у животі. При цьому його поведінка схоже на поведінку при головному болю, однак при справжніх «кольках» живіт малюка спучується і стає твердим, гази при цьому не відходять. Про болі в животі можуть свідчити і ознаки розладу травлення, наприклад, рідкий стілець.
4
Якщо малюк може вказати на місце, де локалізується біль, попросіть його це зробити. Якщо турбує область нижче пупка - можлива інфекція сечового міхура. Зверху пупка - нетравлення шлунка, гази або стрес. Біль праворуч - ознака апендициту, ліворуч знизу - швидше за все, у дитини запор. Також ви зможете самі визначити хворе місце, за допомогою пальпації. Обережно натискайте пальцями на живіт в різних місцях. По реакції дитини буде видно де болить.
5
Якщо малюк плаче і відмовляється від грудей, загляньте йому в рот. Білий наліт буде свідчити про молочниці. При цьому немовляті боляче смоктати. Пронизливий плач і відмова від грудей може бути також ознакою отиту. Смоктання викликає збільшення тиску в порожнині середнього вуха, тому дитина просто заходиться в крику вже після перших смоктальних рухів. Щоб переконатися, що ви маєте справу саме із запаленням вуха, злегка натисніть на так званий козелок - хрящової виступ, який розташований перед слуховим отвором. Посилення плачу буде ознакою отиту. Пам'ятайте, що запалення вуха практично завжди супроводжується високою температурою.