Як зупинити жорсткий диск.

Якщо вам потрібно терміново вийняти жорсткий диск із комп'ютера, але сам комп'ютер ви не можете вимкнути, тоді можливо зупинити роботу диска, щоб від'єднати його від роз'ємів живлення і передачі даних.
Вам знадобиться
  • - доступ до комп'ютера з правами адміністратора.
Інструкція
1
Для того щоб зупинити жорсткий диск, на робочому столі натисніть на ярлик «Мій комп'ютер» правою кнопкою миші. У меню, виберіть пункт «Управління».
2
У вікні, в меню зліва виберіть пункт «Диспетчер пристроїв». Праворуч відкриється список всіх комплектуючих, встановлених в комп'ютері. Вам необхідно знайти в списку «Дискові пристрої». За подвійним клацанням лівою кнопкою миші відкриється список встановлених дисків.
3
Виберіть потрібний диск і натисніть на нього правою кнопкою миші. У меню, виберіть пункт «Зупинити». З'явиться вікно підтвердження відключення диска. Натисніть кнопку «Так» для підтвердження. Якщо ви вибрали не той диск, натисніть кнопку «Ні».
4
Щоб після зупинки диска відключити його від комп'ютера, спочатку від'єднайте роз'єм живлення, а потім дата-канал. Відключайте диск тільки після повної його зупинки. Визначити це можна на слух: диск повинен перестати шуміти.
5
Після відключення пристрою поряд з його ярликом у вікні "Керування комп'ютером" з'явиться червоний хрестик. Щоб відновити роботу жорсткого диска натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт "Задіяти». Жорсткий диск включиться, і ви зможете приступати до роботи з ним.
Зверніть увагу
Якщо ви виробляєте читання або запис на диску, не зупиняйте його до закінчення роботи, інакше ви можете втратити данние.Ви не зможете відключити жорсткий диск, на якому встановлена працює в даний момент операційна система.
Корисна порада
Жорсткий диск розрахований на обмежене число включень/виключень. Незважаючи на великий ліміт, намагайтеся використовувати дану функцію як можна рідше.