Як оформити кабінет у школі. оформлення кабінету директора школи.

Директор школи закріплює за вчителями певні кабінети. До обов'язків цих вчителів входить оформлення кабінету і підтримання в ньому порядку. Як саме буде оформлений кабінет, залежить в першу чергу від навчального предмета. Другий і третій фактори - це матеріальна база школи і смак вчителя.
Вам знадобиться
  • Фарба, пензлики, стенди, таблиці, карти, кімнатні рослини, акваріум.
Інструкція
1
Перед оформленням кабінету необхідно зробити косметичний ремонт. Цю роботу проводять в літній період. Відповідальними за ремонт можуть бути обслуговуючий персонал школи, запрошені робітники, учитель. В належний стан наводяться підлогу, стіни, стелю, дошка і меблі в класі. Такий ремонт роблять раз на рік.
2
Пам'ятайте, що шкільний кабінет ділиться на функціональні зони. Особистий простір вчителя - його робочий стіл. Дошка або мультимедіа, за допомогою якої пояснюють новий матеріал і повторюють пройдений. Парти для індивідуальної роботи учнів. Найчастіше парти розташовані рядами. Але іноді допускається більш довільна посадка. Наприклад, в розвиваючої системі навчання. Далі йде інформаційна зона, розмістити яку можна над дошкою і на стіні вздовж парт. Простір позаду парт добре організувати для спокійного відпочинку. Особливо це актуально для початкової школи.
3
Важливу роль в оформленні кабінету грає колір стін. Вибирайте тони пастельній гами, оскільки вони меншою мірою напружують очі. Велика кількість яскравих кольорів може відволікати від навчального матеріалу і втомлювати дитини. Зелений колір сприяє концентрації уваги. Відтінки жовтого і оранжевого налаштовують на позитивний лад. Синій і блакитний умиротворяють. Червоний підвищує кровоносне тиск і короткочасну працездатність. Але його потрібно використовувати в обмеженій кількості.
4
Зверніть увагу на оформлення інформаційних стендів. На них може бути розміщений тематичний матеріал по предмету і загальні відомості. До загальних відомостей належать графік чергувань, список іменинників місяця, привітання переможцям олімпіад і т.п.
5
Інформація по предмету повинна бути викладена тезисно і великим шрифтом. В кабінетах природничих наук це можуть бути формули, таблиці елементів. В кабінетах історії та географії доречними будуть різноманітні карти. В лінгвістичних кабінетах - таблиці з основними правилами. Добре, якщо інформацію на стендах можна міняти.
6
Якщо дозволяють місце і засоби, організуйте в кабінеті куточок відпочинку. У ньому можуть перебувати акваріум і кімнатні рослини. Для школярів можна повісити ватман або шматок шпалер, на якому вони будуть залишати відгуки. Звичайно, на ньому можуть виявитися нецензурні написи. Але, якщо вас це не лякає, ви можете провести такий експеримент. Для школярів це можливість самовираження.
Корисна порада
Підключайте до оформлення кабінету учнів. Проведіть мозковий штурм ідей і почніть їх разом реалізовувати.