Як накреслити діаграму.

У процесі роботи або навчання нерідко доводиться стикатися з певними графічними схемами, наприклад, з діаграмами. Це часто вживана схема, використовувана для відображення часток, процентного співвідношення чого-небудь. І знання про побудову таких діаграм виявляться досить корисними.
Інструкція
1
Для побудови діаграми скористайтеся програмою Microsoft Excel. Звичайно, в Microsoft Excel є функція створення автоматичних діаграм. Але навряд чи це влаштує людини, яка хоче, щоб його схема була унікальною і саме такою, якою він її і задумував. Якщо докласти трохи зусиль, можна створити власну діаграму в Excel, використовуючи при цьому всі ті ж функції.
2
Створіть нову діаграму і позбудьтеся в ній від всього непотрібного. Вона повинна бути простою для сприйняття. Вам слід використовувати всього два кольори. Наприклад, зробити сірим фон і темно-синім стовпці, що відображають показники. Ці два кольори найбільш приємні для очей і не створюють контраст між собою. Інформація буде розбірлива і зрозуміла. Також вам потрібно буде відзначати зростаючий зростання параметрів.
3
Якщо ви створили дві діаграми, які тісно пов'язані між собою, і показники яких вам треба об'єднати, то вам слід зробити одну цільну діаграму, схрестивши в ній дві малі. Просто зафарбуйте різні параметри різними кольорами для відмінності. Ви повинні вміло поводитися зі стовпцями, що не розміщуючи в один з них занадто багато інформації. Так вона буде незрозуміла глядачеві. Зручніше буде розділити один стовпець на два поменше. Так ви зможете більш чітко піднести інформацію.
4
Щоб полегшити візуальне сприйняття, їм слід надати різні кольори на ваш смак. Але не варто переборщувати зі стовпцями, інакше це може призвести до того, що всі змішається в купу. Вам потрібно чітко уявляти функцію і розташування шпальти. Від того, як виглядає діаграма, залежить те, як її сприймуть. І неважливо, яка в ній буде поміщена інформація, якщо вона візуально не приваблива, то не матиме успіх. Розташуйте основну шкалу, яка відображає результати або відсоток співвідношень, вертикально. А стовпці ж направте убік. Це все потрібно, щоб, незважаючи на великий обсяг інформації, діаграма не дивився незграбно і громіздко.
5
Довгі числа також слід розташувати горизонтально. Праворуч від смуги пропишіть числа, які допомагатимуть співвіднести показники діаграми. Але й звичайну вертикальну діаграму можна зробити привабливою. Для цього стовпці одних показників повинні бути над загальною шкалою всіх чисел, а стовпці інших - під шкалою. Таким чином, дані будуть відокремлені один від одного, але не втратять свій сенс і значення.