Як навчитися грати соло.

Соло - фрагмент вокально-інструментального або інструментального твору, як правило, мініатюрного, де певний інструмент виконує мелодію під акомпанемент інших, виходячи на лідируючу позицію. В камерної та естрадно-джазовій музиці соло доручається мелодійним інструментам: соло-гітарі, синтезатор, саксофону, флейті або іншому. В рок-музиці жодна пісня без нього не обходиться.
Інструкція
1
Виконання соло увазі наявність виконавського досвіду у музиканта. Для виконання ви не просто повинні легко читати ноти з листа, а й мати свободу, ніби передбачити музичну думку на два-три такту вперед (у тому числі по рітмогармоніческой структурі). Якщо соло базується на імпровізації (коли автор музики прописує тільки акордовий каркас пісні), пропишіть собі кількість тактів відповідно до обсягу соло, кожен такт розділіть пунктиром на кількість часток в такті. У кожну частку вставте акорд, відповідний їй.
2
Грайте пентатоническую гаму в тональності пісні. Співвідносите ритм гами з кроком гармонії. Ваша мелодія повинна відповідати гармонії.
3
Грайте ноти не в порядку гами, а вроздріб, додаючи проміжні та додаткові звуки. Застосовуйте штрихи, доступні на інструменті: легато, стаккато, спікато, піцикато, Тенута, бенд, гліссандо, вібрато та інше. Міняйте ритм мелодії, постійно варіюючи.
4
Оформіть імпровізацію за схемою: зав'язка - розвиток - кульмінація - розв'язка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HBqW6U2BZCI
Соло - уривок твору, на якому виділяється один граючий інструмент (або голос) на тлі супроводу. Залежно від загального настрою твору соло може бути швидким або помірним, часто контрастним по відношенню до основної теми.
Вам знадобиться
  • - солирующий інструмент;
  • - ноти або інший запис сольної частини;
  • - метроном.
Інструкція
1
В естрадній музиці прийнято, щоб соліст самостійно складав свої програші відповідно до своїх здібностей і сильними сторонами. У класичній музиці такої вільності немає, але розучування соло однаково для музикантів обох категорій.
2
Програйте перші 2-4 такту соло, уповільнивши темп соло в три-чотири рази. Звертайте увагу на чіткість виконання кожної ноти. На клавішний інструмент вчасно знімайте попередню ноту. На струнних вчасно переносите палець уздовж грифа і глушите струни, які не повинні грати. На будь-якому інструменті стежте за рівністю гри в ритміці і динаміці, виконуйте штрихи.
3
Поступово прискорюйте фрагмент соло, поки не досягнете оригінального темпу. Для вірності навіть превисьте його приблизно на 10%, щоб мати фору в концертному виконанні. Потім зіграйте знову повільно. Завдяки такому прийому ви не тільки досягнете високої швидкості, але і збережіть чіткість виконання.
4
Контролюйте себе за допомогою метронома. Це може бути механічний метроном Мельцеля (маятник з регульованим грузиком) або комп'ютерна програма. Звертайте увагу, якщо у вас є схильність прискорювати або сповільнювати окремі ноти.
5
Аналогічним способом розучите інше соло, розбиваючи його на частини по 2-4 такту. Розучуйте складний фрагмент за принципом: повільно - середньо - швидко - повільно.
6
Приділяйте репетицій від півгодини до двох годин на день. Вивчити соло в один день не вдасться, навіть якщо ви витратите на нього 8-12 годин. Ви втомитеся, але не доб'єтеся твердих успіхів. Навпаки, регулярні заняття і повторення вивчених фрагментів підвищать ваші шанси вивчити швидке соло.