Як вибрати банк для ТОВ.

Вибір банку, в якому буде обслуговуватися новостворене підприємство - питання, що вимагає всебічного аналізу. Успішність вашого бізнесу буде залежати від надійності цієї кредитної організації, вміння її менеджерів забезпечити високу якість і своєчасності надання банківських послуг.
Інструкція
1
Перед тим, як вибрати банк для ТОВ, обміркуйте, які операції найчастіше вироблятимуться по майбутньому рахунку в банку: безготівкові операції, зняття та внесення готівки, операції з цінними паперами, лізинг, кредитування, інші структурні продукти. Їх набір залежить від специфіки діяльності компанії. Виберіть банки, для яких ваша профілююча потреба буде основною в їх діяльності.
2
Проаналізуйте послуги, які надають ці банки, і зупиніть свій вибір на тих, які можуть запропонувати вам найбільш вигідні умови. Зустріньтеся і проконсультуйтеся з менеджерами, вирішите, в якому з банків ви відкриєте рахунок, з урахуванням рівня надійності і тарифів, які вони пропонують своїм клієнтам.
3
Для підприємства, яке тільки починає працювати, вартість банківських послуг має важливе значення. Деякі банки пропонують таким клієнтам безкоштовне обслуговування рахунку або мінімально можливі тарифи. Але при цьому вам слід враховувати, що більш вигідним може виявитися той банк, де тарифи дещо вищі, зате немає постійних черг і обслуговування знаходиться на більш високому рівні.
4
Вибирайте банк з урахуванням розвитку вашого підприємства. Не відразу, але в недалекому майбутньому вам можуть знадобитися такі послуги, як «Клієнт-банк», «Інтернет-банк», зарплатні проекти. Зупиніть вибір на баку, який забезпечить ваші зростаючі потреби.
5
Відвідайте банки-кандидати. Поспостерігайте, як вони працюють, який рівень сервісу і кваліфікація службовців. Оцініть, яке число підприємців обслуговуються в них, наскільки швидко відбувається обслуговування. Поспілкуйтеся з клієнтами банку, попросіть їх дати оцінку обслуговуванню.
6
Зберіть інформацію про кожному банку: як давно він працює, яка структура його пасивів і активів, яка система страхування вкладів. Дізнайтеся розмір його статутного капіталу, поцікавтеся, яке місце він займає в рейтингу банків, почитайте відгуки в інтернеті. Оцініть «прозорість» фінансової діяльності, наскільки повну інформацію надає про неї той чи інший банк. Розмір банку, за оцінкою експертів, великого значення не має, на цей показник не варто орієнтуватися при виборі.
Для того щоб вибрати банк слід пройти декілька важливих етапів.
  1. Слід визначити, яку суму грошових коштів ви хочете покласти в банк, і в якій валюті. Якщо це гроші на крайній випадок, то варто розраховувати суму вкладених коштів як ваші витрати за три місяці - це стандартне правило, але його можна і не враховувати.
  2. Встановити термін, до якого вам буде потрібно вкладена сума коштів для покупки. Якщо грошові кошти необхідні для майбутньої покупки, тоді термін ставиться точний, якщо ви відклали гроші, як запас, то термін встановлюється максимальний, так ви отримаєте найбільш вигідний відсоток за вкладом.
  3. Слід відповісти на запитання: чи зможете ви відразу покласти всю суму у внесок? Для найближчих покупок слід вибирати звичайний строковий вклад на термін встановлений банком.
  4. Якщо ви не можете відразу покласти всю суму в банк, тоді варто вибрати вклад з наступним поповненням або має незнижуваний залишок, і вносити на обраний вклад від 10 до 20 відсотків від вашого щомісячного доходу, поки на депозиті чи не з'явиться достатня сума.
  5. Зі списку вкладів банку краще вибирати вклади з найвигіднішими процентними ставками. Можна підібрати вклади з декількох банків.
  6. Якщо ваша сума не перевищує 400 тисяч рублів, то головними показниками вибору банку повинні стати: близьке місцезнаходження та відсутність великих черг. При виборі банку його величина значення не має, тому що ваш вклад автоматично підпадає під діючий закон «Про страхування вкладів фізичних осіб ....». Правда, варто враховувати, що в разі ліквідації або банкрутства обраного банку, страховка відшкодує вам лише 90 відсотків від усієї суми вкладу, який більше 100 тисяч рублів.
  7. Якщо сума вкладу буде більше 400 тисяч, або ви бажаєте знизити ризик, то варто вибрати банк найнадійніший або депозити з рейтингом банків. Сто відсоткової гарантії збереження вашого вкладу ніхто дати не зможе, проте складнощі з лідируючими банками відбуваються набагато рідше.
  8. Прийшовши в банк для підписання договору, особливу увагу потрібно приділити важливим нюансам в договорі. Варто добре вивчити умови пролонгації (виняток: ваш вклад не розрахований на покупку) і терміни нарахування відсотків. При невеликій сумі вкладу ці умови не настільки важливі. Якщо ж вони вас не влаштують, тоді можна повернутися до шостого кроку (за умови, що на п'ятому ви вже підібрали декілька прийнятних вкладів) або до п'ятого кроку, якщо у вас не залишилося ніяких альтернатив.