Як швидко вкласти дитину.

Не всім дітям подобається певний режим, але психологи і медики одноголосно стверджують, що встановлений розпорядок дня дає дитині необхідне відчуття упевненості й захисту. Лягати спати в певний час дуже важливо, т.к. в цьому випадку сон дитини більш спокійний і міцний, і вранці малюк прокидається свіжим і відпочив. Але як правильно і швидко укласти крихту?
Інструкція
1
Встановіть своєрідний ритуал відходу до сну, що містить елементи гри. Основне завдання полягає в тому, щоб дитина сама із задоволенням чекав вечора, коли ви розповісте йому цікаву казку або подивіться разом книжку з барвистими картинками. А якщо кожен день закінчується капризами і сльозами, це не приносить радості ні вам, ні дитині. Дуже важливо не намагатися скоріше провернути всі вечірні заходи - малюк неодмінно відчує, що ви нервуєте і хочете швидше звільнитися від нього. Час перед сном - це прекрасна можливість для вас і батька крихти показати йому, як сильно ви його любите, до того ж і на вас це подіє заспокійливо.
2
Щойно малюк почистив зуби і переодягнувся в піжаму, вирушайте з ним в спальню і покладіть його в ліжко. Можна дозволити йому недовго пограти з улюбленою іграшкою або в тиху гру. Головне, переконайтеся в тому, що дитина залишається в своїй кімнаті. Через 5-10 хвилин скажіть малюку, то він може вибрати книжку, і ви почитаєте йому, але це відбудеться лише в тому випадку, якщо він ляже в ліжко. Дуже часто малюки просять читати їм на ніч одну і ту ж книжку, можливо, вам буде нудно в сотий раз читати про Попелюшку або Кота в чоботях, але не показуйте це дитині. Адже почувши добре знайому історію, крихітка швидше заспокоїться і засне.
3
Проявляйте твердість. Адже чим старше стає дитина, тим частіше він пускається на всілякі хитрощі для того, щоб ви залишалися з ним довше. В цьому випадку від вас вимагається наполегливість і терпіння. Гарненько укрийте малюка, поцілуйте на ніч, приглушите в кімнаті світло, а йдучи, не забудьте залишити злегка прочиненими, щоб у дитини не виникло відчуття, неначе ви відгородилися від нього.
4
Поверніться, якщо ви почули, що дитина заплакала. Але не дозволяйте йому вставати з ліжка. Дайте йому соску або улюблену іграшку і побудьте з малям, поки він не заспокоїться. Як би ви не втомилися, не варто дратуватися і кричати на крихітку. Це дасть прямо протилежний результат: малюк ще сильніше розплачеться, і вам буде дуже важко його заспокоїти і укласти.
Корисна порада
Дитина повинна відправлятися спати в один і той же час. Якщо у вас кілька дітей, час відходу до сну може бути різним. Але якщо різниця у віці в них невелика, їх можна укладати в один і той же час.