Як повинен набирати у вазі новонароджений. за третій місяць малюк видужав на300 грам.

Цифри, які показують ваги при щомісячному зважуванні дитини, не просто показник того, чи вистачає маляті харчування. По тому, як поправляється груднічок, медики судять про розвиток організму в цілому, про наявність або відсутність захворювань.
Інструкція
1
Після того як малюк з'явився на світ, він починає худнути. Причина цього - родовий стрес, процес адаптації до життя поза материнської утроби, а також вихід великої кількості первородного калу - меконію. Триває цей процес кілька днів. За цей час немовля втрачає 8-10% від свого початкового ваги. Вас зможуть виписати з пологового будинку тільки після того, як почнеться позитивна динаміка - тобто цифри на вагах поповзуть вгору.
2
Спочатку збільшення ваги новонародженого оцінюється не через місяць, а протягом першого тижня. В середньому він повинен додати близько 150 грамів. Пам'ятайте, зважувати дитину бажано на одних і тих же вагах, в один і той же час доби. За перший місяць нормою вважається «погладшати» на 600 грамів.
3
За другий і третій місяць малюк повинен набрати ще по 600-800 грамів. Далі норму можна розрахувати за формулою: норма = надбавка у попередньому місяці мінус 50. Наприклад, якщо в 3 місяці дитина додав 800 грамів, значить, в 4 він набере 800-50 = 750 грамів.
4
Пам'ятайте, що набирати вагу немовля може нерівномірно. Наприклад, за один місяць дитина видужає на 450 грамів, а за наступний - на 1 кілограм. У підсумку, двомісячна норма буде дотримана.
5
Приблизно з піврічного віку дитина почне додавати у середньому по 300-400 грамів на місяць. Коли йому виповниться рік, вага малюка повинен бути приблизно 10-12 кілограмів.
6
Якщо набір ваги йде не такими інтенсивними темпами, як годиться, визначити причину цього зможе тільки лікар. Поправлятися недостатньо або не поправлятися зовсім малюк може через різних захворювань. Наприклад, через шлунково-кишкових проблем - дисбактеріозу, лактозною недостатності або непереносимості білка злакових. При цьому у дитини порушується стілець - стає рідким, пінистим, з неперетравлені шматочками їжі, з'являються болі в животі. Якщо ж зі шлунком все гаразд, можна припустити порушення обміну речовин.
7
Однак найчастіше погана прибавка у вазі обумовлена тим, що маляті не вистачає маминого молока або суміші. Якщо ви хочете дізнатися, скільки немовля висмоктав - зважте його до і після годування. Різницю порівняйте з розробленими медиками нормативами споживання.