Як вилікувати остеохондроз шийного відділу. Як лікувати шийний остеохондроз.

Остеохондроз шийного відділу виникає, як правило, внаслідок змін кісткової тканини шийних хребців, що з'явилися через тривале статичного або незручного положення голови. В результаті травмуються периферичні м'які тканини: судини, м'язи, нерви, зв'язки, і виникає біль, запаморочення, оніміння у верхніх кінцівках і в грудях. Впоратися з цією недугою допоможе масаж шиї.
Інструкція
1
Сядьте на стілець і випрямити спину. Зігніть ноги в колінах під прямим кутом, розставте стопи на ширину плечей. Сівши за стіл, ви можете спиратися про нього ліктями і не утримувати руки на вазі. Якщо ви станете виконувати самомасаж стоячи, то встановіть ноги на ширині плечей, рівномірно розподіливши масу тіла на обидві ноги.
2
Спочатку масажуйте задню поверхню шиї. Виконайте погладжування. Однією або двома руками проводите по шиї в напрямку зверху вниз, щільно притискаючи долоні. Починайте погладжування від межі росту волосся і закінчуйте у плечових суглобів.
3
Потім робите вижимання. З тих же лініях, що й погладжування, з натисканням проводите ребром долоні і горбом великого пальця. Правою рукою масажуйте праву сторону шиї, лівою рукою - ліву.
4
Переходьте до розтирання. В місцях приєднання м'язів шиї до потиличної кістки від одного вуха до іншого рухайте пальці назустріч один до одного, роблячи прямолінійні кругові рухи. Потім виконайте розтирання від межі росту волосся до спини вздовж шийних хребців.
5
Приступайте до розминання. Захоплюйте м'яз шиї подушечками великого і інших чотирьох пальців і виконуйте рух, схожий на роздавлювання. Правою рукою розминайте ліву сторону шиї, лівої - праву сторону.
6
Завершіть самомасаж шиї погладжуванням її одночасно двома руками в напрямку від потилиці до верхніх кутів лопаток. Якщо погладжування проводиться однією рукою, направляйте масажні рухи пліч у бік дельтоподібного м'яза.
7
Переходьте до самомасажу передньої частини шиї. При цьому водите долонею від підборіддя - до ключиці. Чи не масажуйте вени і сонні артерії. Впливайте руками на шкіру шиї якомога ніжніше, щоб вона не порушувався.
8
Навколо грудинно-ключично-соскоподібного м'яза, розташованої за вухом, виконайте розтирання. По черзі одним, двома, трьома і чотирма пальцями виконуйте кругові рухи. Потім розітріть саму м'яз: Судіть кругові рухи від мочки вуха до грудини по передньо стороні шиї. Не можна розтирати передню сторону шиї, де розташована щитовидна залоза.
9
Ніжно розімніть бічні поверхні шиї, рухаючись від мочок вух до яремних ямок. При розминці грудинно-ключично-соскоподібного м'язів злегка нахиліть голову в протилежну сторону, а підборіддя підніміть і поверніть у напрямку масажованої м'язи.
10
Завершіть масаж охоплюють погладжуванням. Доповніть комплекс поворотами, нахилами і обертаннями голови в різні боки. Амплітуду рухів збільшуйте поступово, виконуйте їх в повільному темпі.