Як навчитися грати на фортепіано.

Фортепіано ставиться до клавишно-молоточковим інструментам. Грають на ньому обома руками, затискаючи розташовані в два ряди клавіші (чорні і білі) по одній або цілими акордами. Діапазон фортепіано допускає виконання як акомпанементу (бас, акорд, рітмогармоніческіе партії), так ансамблевих і сольних творів. Він широко використовується і в академічній музиці, і в естрадно-джазової.
Інструкція
1
обстриг нігті. Щоб звук виходив з молоточкового механізму та інструмент не став ударним, грати ви будете подушечками, а не нігтями.
2
Сядьте за стілець перед фортепіано. На краєчок, а не всієї п'ятою точкою на все сидіння. Коліна не повинні упиратися в нижню стінку інструменту, ступні на рівні педалей. Лікті розведені в сторони, як у балерини, плечі опущені, спина пряма. Руки від ліктів до початку пальців повинні бути однією рівною лінією, а кисті округлі, немов ви тримаєте тенісний м'яч.
3
Знайдіть на середині клавіатури групу з двох чорних нот. Зліва від них знаходиться нота «до» першої октави. Інші ноти «до» (другий, третій і далі) знаходяться правіше поряд з такими ж групами чорних клавіш. Лівіше розташовані мала, велика, контрактава, субконтрактава.
4
Візьміть збірник легких творів, а краще гам. Почніть з творів і вправ в тональності до-мажор. Розберіть твір спочатку окремо правої, потім лівою рукою. Пам'ятайте, що в залежності від ключа (скрипкового або басового) нота до першої октави відзначається на першій знизу або першої зверху додаткової лінійці.
5
При розборі стежте за вірною аппликатурой (порядком пальців), нюансировкой і штрихами. Знаходьте кульмінації в кожній фразі і в усьому творі (загальна кульмінація).
6
З'єднайте партії рук спочатку в повільному темпі, потім поступово доведіть його до оригінального.
7
Розбирайте одне за іншим твори різних жанрів, вибираючи все більш складні і об'ємні.