Як відіпрати джинси. отстіровать блакитні джинси.

Джинси по праву вважаються найпопулярнішим видом одягу, адже їх можна надіти і на роботу, і на прогулянку, і на природу. Але найчастіше через неуважність можна посадити жирне, криваве або масляна пляма, яке досить важко піддається видаленню. Так як же відіпрати джинси, не звертаючись за допомогою в хімчистку?
Вам знадобиться
 • - пральний порошок;
 • - господарське мило;
 • - мило «Антіпятін»;
 • - кухонна сіль;
 • - перекис водню;
 • - лимон;
 • - марля;
 • - нашатирний спирт;
 • - горілка;
 • - харчова сода.
Інструкція
1
Плями крові ні в якому разі не застіривать гарячою водою, так як температурний вплив призводить до згортання білка між волокнами тканини. Якщо пляма не встигло засохнути, замочіть його в тазі з холодною водою і додаванням будь-якого миючого засобу. Після замочування потріть забруднене місце, і від плям не залишиться і сліду.
2
Чим більше часу пройшло з дня отримання кривавих плям на джинсах, тим складніше вам буде їх відіпрати. Перш за все, замочіть річ в крижаній воді і додайте для кращого ефекту кілька столових ложок повареної солі. Збільште час замочування до дванадцяти годин. Потім виперіть джинси в холодній воді з господарським милом. Якщо джинси білого кольору, перед замочуванням нанесіть на місце забруднення кілька крапель перекису водню.
3
При появі іржавих плям на джинсах (поруч з гудзиками або замком) скористайтеся наступним способом: візьміть лимон і зріжте шкірку, відріжте шматочок м'якоті і загорніть в марлю. Потім прикладіть загорнутий лимон на пляму і притисніть максимально нагрітим праскою, потримайте деякий час (не більше хвилини). Залишилося випрати джинси в прохолодній воді з порошком або милом «Антіпятін».
4
Зелені плями від трави на джинсах відмінно видаляються сумішшю з перекису водню і нашатирного спирту, змішаних в рівних пропорціях. Змочіть косметичний диск або ватяний тампон в приготованому розчині і потріть місце забруднення. Свіжі плями від трави видаляються звичайною горілкою. Так як сліди глибоко в'їдаються в структуру тканини, виконайте процедуру очищення кілька разів.
5
Утворене масну пляму на джинсах видаліть за допомогою соди. Для цього засипте місце забруднення харчової содою і ретельно втирайте її в тканину. Потім прикладіть до зовнішній і внутрішній стороні тканини чисту білу папір і пропрасуйте гарячою праскою. Основна частина жиру вбереться в соду. Повторіть дану процедуру кілька разів, засинаючи нову порцію соди. Виперіть джинси в трохи теплій мильній воді.
Зверніть увагу
Перш ніж використовувати той чи інший спосіб очистки джинсів, спробуйте на менш помітному ділянці тканини (в області швів або на зворотній стороні), щоб уникнути псування вироби.
Бувають різні ситуації, при яких може утворитися кривава пляма на джинсах - це одне з найпоширеніших видів забруднень. І часом відіпрати його не так вже й просто, як може здатися на перший погляд. Все залежить від того, наскільки пляма застаріле, якщо воно ще зовсім свіже, позбутися його не складе і праці. Не забирайте джинси в дальній ящик, а відразу ж прийміть за усунення кривавого плями, тоді вам забезпечений успіх.
Вам знадобиться
 • - Порошок,
 • - господарське мило,
 • - таблетка гидроперита,
 • - нашатирний спирт,
 • - бура,
 • - картопляний крохмаль,
 • - сіль.
Інструкція
1
Напевно відомо кожному, що найпростіше видаляються свіжі плями крові при пранні холодною водою. Додайте і розчиніть при цьому порошок в тазику або інший спеціальний засіб для прання у холодній воді. Після того, як пляма відіпрати, ретельно прополощіть джинси в злегка теплій воді. Від плями не залишиться й сліду, а ваші джинси будуть виглядати немов нові.
2
Якщо пляма крові застаріле, налийте в таз холодну воду і замочіть джинси, залиште на 2-4 години. Після цього спробуйте відіпрати пляму з додаванням господарського мила.
3
Наступний спосіб можливий тільки для джинсів білого кольору, в іншому випадку може утворитися біла пляма, яка помітно зіпсує вигляд речі. Візьміть таблетку гидроперита, трохи змочіть її і водите по кривавій плямі. Залишилося лише випрати річ в прохолодній воді з милом або порошком.
4
Застарілі плями крові з джинсів можна вивести за допомогою нашатирного спирту, для цього приготуйте розчин. Змішайте одну чайну ложку нашатирю зі склянкою води, потріть даними розчином пляму. Потім потріть розчином, приготованим з бури з водою в тій же пропорції. Прополощіть джинси в теплій воді.
5
Якщо джинси досить таки тонкі, видалити пляму крові можна розчином, приготованим з картопляного крохмалю і води. При цьому повинна вийти густа кашка, яку і необхідно нанести на лицьову і виворітну сторону плями. Дайте повністю просохнути, після цього струсіть крохмаль і при необхідності виперіть джинси.
6
Для того щоб видалити застарілі плями крові на джинсах , приготуйте соляний розчин. Для цього змішайте одну столову ложку кухонної солі з одним літром холодної води. Замочіть в цьому розчині джинси на кілька годин, залишилося їх випрати в теплій воді з додаванням порошку.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не намагайтеся відіпрати пляму крові гарячою водою. Що міститься в крові білок при цьому згортається і міцно пов'язується з тканинними волокнами. Після цього темна пляма вже практично нічим не вивести.