Як вибрати місце для будинку.

При купівлі земельної ділянки під забудову потрібно враховувати кілька факторів. Основні - транспортна доступність, можливість проведення центральних комунікацій, близькість до міста, розмір наділу.
Інструкція
1
Вибирати місце для будинку потрібно, виходячи з того, хочете ви використовувати його в якості дачі або плануєте коли-небудь переїхати на постійне місце проживання. Ці фактори є визначальними при купівлі земельної ділянки.
2
Якщо ви хочете жити в будинку постійно, краще, щоб він був розташований недалеко від міста або великого населеного пункту. Особливо це важливо сім'ям з дітьми. В сусідньому селищі розташовані дитячі садки, поліклініки, школи, освітні центри. Їх доступність дуже важлива і для малюків, і для їхніх батьків.
3
Також сім'ям з дітьми та людям пенсійного віку важлива прописка в будинку, де планується проживати довго або постійно. Це забезпечить безперешкодне користування медичними послугами і всіма іншими благами, недоступними для незареєстрованих жителів. Тому, вибираючи місце для будинку, шукайте будови, зведені на землях поселень. Там прописка дозволена. Якщо ж ділянка набувається тільки для побудови дачі, цілком можна обійтися сільськогосподарськими землями. Це суттєво здешевить покупку.
4
Транспортна доступність важлива в тому випадку, якщо не у всіх членів родини маються машини, а потрібно їздити на роботу кожен день. Тоді вибирайте, по-перше, ділянка недалеко від міста. По-друге, по сусідству з зупинкою автобусів або електричок, що йдуть до найближчої станції метро. Якщо автомобіль в сім'ї є, а постійне проживання в будинку не планується, то цей пункт не настільки важливий.
5
Можливість проведення центральних комунікацій в основному надається власникам земель поселень. Для облаштування, наприклад, водопроводу і каналізації на сільськогосподарських землях, потрібно отримати спеціальний дозвіл. У ньому адміністрація селища вправі відмовити. Тому якщо це - питання принципове, купуйте будинок з уже проведеними комунікаціями або ділянку, зареєстрований як землі поселень. Це можна уточнити, попросивши у власника свідоцтво про власність.
Щоб побудувати добротний будинок, необхідно дуже серйозно підійти до місця його зведення. В першу чергу потрібно з'ясувати, чи можливо підведення до цього місця комунікацій і що з себе в плані рельєфу представляє місце, куди ви вирішили закласти фундамент свого майбутнього будинку.
Інструкція
1
В ідеалі для отримання даних про рельєф ділянки, запланованого вами під будівництво будинку, необхідно провести геологічні та інженерні дослідження. Але якщо у вас немає такої можливості, потрібно знати, що рельєф під вашим майбутнім місцем проживання повинен бути спокійним і мати невеликий ухил від планованої середини до країв будинку.
2
Але навіть знань про рельєф може бути недостатньо для будівлі, тому вам необхідно дослідити грунт - землю, на якій стоятиме ваш будинок. Дана інформація допоможе вам при виборі фундаменту для будівництва. Найбільш оптимальними будівельники називають грунти, несуча здатність яких дуже висока.
3
Обов'язково орієнтуйтеся на екологічну обстановку навколо вашого майбутнього житла. Якщо ви вирішили будувати будинок неподалік від річки або озера, пам'ятайте про те, що водойми теж повинні відповідати вимогам екологів. Постарайтеся озеленити будівельний майданчик і уникнути вирубки дерев і знищення місцевої флори і фауни.
4
Формуючи проект будівництва, пам'ятайте про те, що він повинен відповідати СНіПам, інакше вам просто не дозволять побудувати будинок. При виборі ділянки пам'ятайте про те, що ваш майбутній будинок повинен бути розташований так, щоб не заважати сусіднім будівлям (якщо такі є). Зокрема, якщо ви будуєте кам'яний будинок, то він повинен знаходитися як мінімум в 7 метрах від найближчого будинку з каменю і в 10-12 метрах від дерев'яних будинків. Між двома дерев'яними будинками відстань повинна бути не менше 12-15 метрів. Складіть такий проект будівництва, де всі будівлі будуть розташовані згідно встановленим правилам.
5
Кілька століть тому на Русі були в ходу цікаві звичаї, які допомагали людям вибрати місце, придатне для житла. Часто будинки зводили там, де мали звичай відпочивати собаки, оскільки собаку сприймали як помічника людини. А от місця відпочинку кішок, навпаки, ніколи не користувалися успіхом. Іноді по периметру ділянки розставляли кілочки з прикріпленими шматками м'яса. Якщо м'ясо псувалося повільно і довго, то місце оголошувалося придатним для житла, і на ньому відразу ж починали зводити споруди.