Як вибрати спосіб управління будинком.

Для вибору правильного способу управління багатоквартирним будинком необхідно з усією серйозністю підійти до вирішення даного питання. Мешканці повинні тверезо оцінити свої сили і можливості, щоб потім не шкодувати про поспішно є угоді.
Вам знадобиться
  • - Житловий кодекс РФ;
  • - загальні збори власників квартир будинку.
Інструкція
1
Вивчіть Житловий кодекс РФ і, зокрема, способи управління багатоквартирними будинками. Виділяється три таких способи: безпосереднє управління багатоквартирним будинком (підходить для невеликих будинків на п'ять-десять квартир); управління багатоквартирним будинком з допомогою ТСЖ, ЖБК, ПК, ЖНК або інших кооперативів; управління багатоквартирним будинком з допомогою керуючої організації (укладається договір на певний термін між мешканцями і якоюсь організацією, в тому числі і приватної).
2
Після того як ви ретельно вивчіть плюси і мінуси всіх можливих способів управління багатоквартирним будинком, збирайте загальні збори мешканців даного будови. На даній нараді власниками житла повинен бути вибраний бажаний спосіб управління будинком. Мешканці, які проживають у неприватизованих квартирах, і наймачі житлоплощі, не беруть участь в загальних зборах, але підпорядковуються прийнятим на них рішеннями.
3
Збори може проводитися як у присутності всіх власників будинку, так і шляхом заочного голосування. Перший варіант, звичайно, є кращим, оскільки дозволяє обговорити на місці всі нюанси.
4
Обрання форми управління багатоквартирним будинком здійснюється більшістю (понад 50%) голосів. Для створення житлового кооперативу необхідно більше 50% голосів від загальної кількості власників квартир - незалежно від того, брали вони участь у зборах чи ні. Для обрання решти форм управління будинком достатньо подолати 50% -ий поріг голосів, узятих від загальної кількості власників, які брали участь у загальних зборах.
5
У випадку, якщо обраний спосіб управління будинком з яких-небудь причин не задовольняє більшість мешканців, його в будь-який час можна поміняти на загальних зборах власників даного багатоквартирного будинку.
6
Якщо форма управління будинком не буде обрана, будовою призначать керуючу компанію, яка перемогла в ході відкритого конкурсу.