Як поводитися при пожежі в школі.

Головне завдання вчителя під час виникнення пожежі в школі - забезпечити безперешкодну евакуацію всіх учнів з палаючої будівлі і не допустити поширення паніки.
Інструкція
1
Повідомте в пожежну частину про задимлення або виявленні вогнища загоряння в будівлі школи. Зробити це можна за телефоном 01 або 112, на останній номер можна дзвонити з мобільного навіть за відсутності зв'язку. Вкажіть точну адресу школи. При необхідності викличте карету швидкої допомоги.
2
Закрийте двері в приміщення, де виявлено вогнище загоряння. Не відкривайте вікна в цьому кабінеті і суміжних з ним кімнатах. Залишаючи класи, закривайте двері, чи не відкривайте і не розбивайте вікна.
3
Оберіть особа з числа педагогів, яка добре знає розташування кабінетів, виходів і під'їзних шляхів, для зустрічі пожежних.
4
Виведіть дітей з будівлі згідно з планом евакуації. Розділіть школярів на пари, так легше буде дотримуватися порядку і перерахувати їх у разі потреби. Якщо вогонь охопив невелику частину будівлі (кабінет, сходовий проліт), в зимовий час необхідно організувати винесення зимового одягу з гардеробу. Постарайтеся не створювати паніку, будьте зібрані. Не залишайте учнів позаду себе, учитель повинен слідувати останнім.
5
Перерахуйте учнів. Відведіть їх на безпечну відстань від будівлі школи. Попросіть їх не розходитися, щоб точно знати, хто з дітей спасенний, а хто залишився в будівлі. Виберіть педагога, який буде відповідати за складання списків виведених з пожежі дітей. Перекличку найзручніше проводити по класним журналам.
6
Забезпечте можливість безперешкодного в'їзду пожежної машини на територію шкільного подвір'я, не пускайте дітей до в'їзду.
7
Перевірте всі приміщення школи (їдальню, туалети, роздягальні при спортивному залі, комори) на випадок, якщо хтось із школярів злякався і сховався. Огляньте всі кабінети, загляньте під парти і в шафи.
8
Використовуйте ватно-марлеві пов'язки і хустки, змочені у воді, для виведення затрималися дітей із задимлених приміщень.