Як повернути гроші за експертизу.

При поверненні товару неналежної якості, а простіше - бракованого, продавець зобов'язаний повернути покупцеві гроші, як це прописано в ст. 18 Федерального закону «Про захист прав споживачів». Закон допускає також, що в разі сумнівів продавець зобов'язаний оплатити незалежну експертизу і переконатися, що товар був зіпсований не з вини покупця. Незалежну експертизу може замовити і покупець, у разі своєї правоти він повинен буде отримати у продавця відшкодування не тільки вартості товару, але і незалежної експертизи.
Інструкція
1
Якщо на ваше перша заява з проханням виплатити гроші за бракований товар надійшла відмова і пропозиція провести експертизу, ви можете замовити її самостійно, якщо сумніваєтеся в сумлінності експертизи, яку проведе продавець. Вартість незалежної експертизи зазвичай становить 10% від ціни товару. Якщо ви придбали дорогу річ, яка виявилася бракованою, то експертна оцінка може обійтися вам «в копієчку». Ви повинні повернути всі витрачені гроші.
2
Коли виробничий дефект товару офіційно задокументований, напишіть повторну заяву на повернення грошових сум, сплачених за товар і незалежну експертизу. Пошліться на п.1 ст. 18 закону, в якому говоритися, що продавець зобов'язаний повністю компенсувати витрати на її проведення.
3
Заява направте на адресу торгового підприємства, де був придбаний товар. Зробіть копію експертного висновку, а оригінал прикладіть до заяви з копією чека про оплату. У переважній більшості випадків на цьому пригоди покупців закінчуються, і продавець повністю задовольняє їх вимоги.
4
Коли цього не сталося, і ваші вимоги залишилися без задоволення, звертайтеся до суду з позовом про стягнення грошових коштів. На цю процедуру у вас буде витрачено багато часу, але справа того варта - до спочатку заявленим сумам виплат додасться ще й сума пені. А вона становить 1% від загальної суми заборгованості за кожен прострочений день. Але і це ще не все: згідно ст. 23 закону, ви можете також запросити суд про компенсацію завданого вам моральної шкоди. Її величина може перевищити суму позову.
5
У разі звернення до суду, вам, як споживачу, не доведеться платити мито. Виберіть будь-який суд на свій розсуд, це ваше право встановлено в ст. 17 закону. У тому випадку, якщо ви представите суду всі необхідні докази своєї правоти, у вас є всі шанси виграти справу.