Як організувати роботу в їдальні. погодження для їдальні.

Організація харчування для співробітників є частиною соціальної політики підприємства. Можливість повноцінно пообідати на робочому місці дозволяє заощадити працівникам час і гроші, що в кінцевому підсумку сприяє скороченню плинності кадрів, збереженню здоров'я співробітників і призводить до скорочення витрат на персонал.
Інструкція
1
Організаціям, чисельність працівників яких становить порядку 20-50 осіб, має сенс укласти договір зі спеціалізується на доставці обідів компанією. Вона буде в обумовлений час доставляти гарячі обіди в ланч-боксах. Тим підприємствам, на яких трудиться від 50 до 100 чоловік, можна виділити окреме приміщення і організувати в ньому роботу буфета, де готові гарячі страви можна буде підігрівати в мікрохвильовій печі. Але якщо ви керуєте великим підприємством, є сенс відкрити власну їдальню.
2
Якщо ж ви орендуєте приміщення, узгодьте свої плани з орендодавцем. Обговоріть з ним можливість переобладнання з урахуванням того, що буде потрібно виділити, як мінімум, три зали. В одному з них буде організована роздача страв і розміщуватимуться столи, у другому готуватимуть їжу, в третьому - зберігати необхідний запас продуктів і напівфабрикатів.
3
Виберіть приміщення, в яких розташовуватиметься їдальня, кухня і склад. Накресліть їх план. Напишіть заяву в Держсанепіднагляду, в якому попросіть погодити розміщення їдальні в обраних приміщеннях. Через деякий час співробітники Санепідемстанції з'являться на вашому підприємстві, оглянуть приміщення майбутньої їдальні, видадуть вам рекомендації по необхідному обладнанню, комунікаціям. Рекомендації мають бути видані в письмовому вигляді.
4
Підготуйте виділені приміщення та обладнання відповідно до рекомендацій Санепідемстанції. Проведіть необхідний ремонт, оформите приміщення їдальні. Закупити обладнання, посуд, меблі, інструменти. Зручніше використовувати для подачі страв одноразовий посуд, особливо якщо організувати її мийку проблематично.
5
Дайте оголошення в ЗМІ, підберіть персонал їдальні. Буде менш клопітно, якщо ви укладете договір з фірмою, яка спеціалізується на цьому, і доручіть їй організувати роботу в їдальні.
6
Зберіть документи, з якими ви будете узгоджувати роботу їдальні в контролюючих організаціях. В нього включите установчі документи вашого підприємства і того, яке буде працювати в їдальні за договором. Крім того, уявіть договір на надання послуг з організації дезобробки об'єкта, особисті медкнижки працівників їдальні.
7
Узгодьте відкриття і роботу їдальні в Держсанепіднагляду, Держпожнагляду. Укладіть договір з організацією, яка буде вивозити сміття і відходи. Перед відкриттям їдальнею запросіть співробітників Санепідемстанції, які повинні перевірити, як виконані їхні рекомендації, і видати вам санітарно-епідеміологічний висновок. Воно є офіційним документом, що дозволяє функціонування їдальні в стінах підприємства.
Будь учитель чи вихователь знає, як важливо налагодити хороше взаєморозуміння з батьками вихованців. Від цього залежить і успіх в навчанні, а також у вихованні, і доброзичлива, спокійна атмосфера в дитячому колективі. Тому постарайтеся правильно організувати цю роботу.
Інструкція
1
Коли вчитель стає класним керівником у новому класі, він повинен познайомитися з батьками учнів. Для цього педагог, як правило, становить соціальний паспорт для кожної родини. В ньому він зазначає відомості про те, чи повною є сім'я, вік і освіта батьків, їх соціальний статус, місце роботи, посада та координати для зв'язку. Якщо сім'я є багатодітною або має якісь пільги (проходження служби в гарячих точках, наявність інвалідності тощо), обов'язково відзначте в соціальному паспорті ці відомості.
2
На першому ознайомчому батьківських зборах педагог повинен розповісти про себе, про свої вимоги до процесу навчання. Це дозволить надалі уникнути непорозуміння, наприклад, при підготовці домашнього завдання.
3
Батькам, знаючим основні правила і вимоги вчителя, простіше буде контролювати своїх дітей, наприклад, перевіряти виконання роботи над помилками після кожної контрольної роботи.
4
Дуже добре для налагодження відкритих і довірчих відносин запланувати відвідування сімей вихованців. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, в яких умовах проживає дитина, яка психологічна атмосфера склалася в родині, як відбувається спілкування дітей і батьків. Не секрет, що якщо дитина постійно знаходиться в стані стресу, очікувати успіху в навчанні або доброзичливого ставлення з однолітками не варто.
5
На перших же зборах потрібно вибрати членів батьківського комітету. Саме на них педагог згодом зможе розраховувати в разі організації якогось класної години або будь-якого іншого загальношкільного заходу.
6
Познайомте батьків до графіка і темами запланованих на рік батьківських зборів. Поцікавтеся, яких фахівців (психолога, лікарів, інспектора у справах неповнолітніх тощо) вони хотіли б бачити на цих зборах. Не забувайте під час таких зустрічей дякувати їм за надану матеріальну чи іншу допомогу школі та класу.
7
Обов'язково складіть графік для індивідуальних зустрічей з батьками , щоб вони могли прийти на приватну бесіду і проконсультуватися з вами в питаннях виховання дітей.