Як вивчитися на нотаріуса. де можна вивчиться на натариуса.

Професія нотаріуса відома з часів Стародавнього Риму, і сьогодні вона стає популярнішим з кожним днем. Причин такого ажіотажу багато, але далеко не всі претендують на неї знають, де і як здобути освіту та ліцензію для нотаріальної діяльності.
Інструкція
1
Почніть з отримання диплома про вищу юридичну освіту. Поступите на юридичний факультет будь-якого університету. Спеціальності «нотаріат» як такої не існує (в Росії є одиниці вузів, які винесли його і адвокатуру в якості окремого профілю). При поділі в середині навчання краще вибрати спеціалізацію «Громадянське право», в якій є вступний курс «Основи нотаріату».
2
Якщо ви маєте диплом про будь-якому іншому вищу освіту, крім юриспруденції, вам не обов'язково знову відправлятися на студентську лаву. Ви можете записатися і закінчити курси помічників нотаріусів чи юристів, що дасть вам право претендувати після декількох кроків на посаду нотаріуса. Такі курси відкриті в багатьох університетах, академіях і школах (економіки, юриспруденції, бізнесу).
3
Отримайте три роки стажу ще під час навчання. Так ви зможете заощадити свій час після нього. Справа в тому, що при таких умовах вам знадобиться пропрацювати всього півроку. Без цього - цілий рік стажування в державній нотаріальній конторі або у нотаріуса приватної практики. Для того щоб почати стажуватися, потрібно здати іспит. Отримувати досвід практичної діяльності ви можете в якості помічника нотаріуса, його секретаря, адвоката чи юриста (деякі заклади охоче беруть на роботу студентів з незакінченою вищою освітою, адже платити їм можна набагато менше, ніж кваліфікованого фахівця).
4
Наступний крок - отримання ліцензії на нотаріальну діяльність. Для цього вам доведеться здати кваліфікаційний іспит, приймати який буде спеціальна комісія. У разі невдалої спроби повторити проходження іспиту ви зможете тільки через рік.
5
Далі вам доведеться чекати моменту, коли у вашому окрузі з'явиться вільна одиниця. Кількість нотаріусів в населеному пункті строго обмежена, але є ті, хто йде на пенсію, звільняючи місце, або нотаріальна палата вводить додаткові робочі місця. Як тільки вони з'являються, вам належить ще один іспит - на право заняття нотаріальною діяльністю в даному населеному пункті.
6
На цьому процес навчання не закінчується. Вам доведеться постійно вдосконалювати знання законодавства, адже в області нотаріального права воно постійно змінюється і доповнюється.
Зверніть увагу
Професія нотаріуса є досить прибутковою, але, разом з тим, в ній є чимало підводних каменів. Найменша помилка в складанні договору може призвести не тільки до втрати ліцензії, а й до матеріальної або кримінальної відповідальності.
Корисна порада
Навчаючись в коледжі, ви також можете стати нотаріусом. Для цього вам доведеться проходити практику в якості помічника, паралельно отримуючи вищу освіту, без якого кар'єра нотаріуса неможлива.