Як почати збирати.

Проблема хронічного браку грошей знайома багатьом. Кожен вирішує її по-своєму. Одні займають у друзів і знайомих, інші беруть банківські кредити. Але можливі борги пов'язані зі стресами, тому слід упорядкувати свій бюджет і почати збирати гроші. Це нескладно, і під силу людині навіть зі скромними доходами.
Інструкція
1
За твердженням фахівців, незалежно від доходу 20% отриманих грошей ми витрачаємо марно. Тому суму, що становить ці 20% можна відкладати абсолютно безболісно.
2
Щоб визначитися, на чому можна заощадити, заведіть книгу витрат і доходів. Без неї на перших порах не обійтися. Скрупульозні записи допоможуть з'ясувати, на що ви витрачаєте найбільшу кількість грошей. Це досить клопітно заняття, але двох місяців, як правило, буває достатньо, щоб визначити куди «витікають» гроші і на чому можна заощадити. Наприклад, відмовитися від автомобіля (користуватися ним тільки у разі особливої необхідності) і їздити на роботу в громадському транспорті. Так можна заощадити на бензині, парковці і сервісному обслуговуванні машини.
3
Багато роботодавців перераховують зарплати на банківські картки. Це дуже зручно для накопичення грошей. Відкрийте в тому ж банку рахунок і напишіть в бухгалтерії своєї організації заяву з проханням перераховувати частину зарплати на нього. Накопичивши деяку суму, можна буде її інвестувати і примножити. Дізнайтеся про пропоновані банком фінансових послугах, напевно підберете що-небудь відповідне для себе.
4
Перед походом у магазин обов'язково продумуйте і складайте список необхідних покупок. Намагайтеся від нього не відступати. Відмовтеся від усього, без чого можна обійтися. Чи не заходити в магазини без потреби, особливо в гіпер- та супермаркети, де таїться небезпека накупити непотрібних продуктів і речей.
5
Корисно також планувати і складати списки великих і дрібних покупок і витрат (квартплата, побутова техніка, поточний ремонт сантехніки і т.д.). Намагайтеся максимально все врахувати, щоб не виникала необхідність непередбачених витрат. Звичайно, такі списки не виключають можливості незапланованих витрат, але ймовірність їх буде значно менше.
6
Заведіть скарбничку і щовечора висипайте в неї дріб'язок з гаманця. Так зовсім непомітно можна накопичити чималу суму грошей.
7
Альтернативою цього способу може стати звичайна банку (або скарбничка), в яку слід опускати десять рублів з кожної заробленої суми, а також з розміняти великої купюри.
8
Якщо через непередбачені обставини вам доведеться скористатися накопиченими грошима, вважайте, що ви їх зайняли у себе під відсотки. Взяли сто рублів, поверніть сто п'ятдесят.
9
Накопичення грошей треба обов'язково мотивувати цікавою і важливою метою. Наприклад, бажанням купити нову машину або квартиру, мрією відпочити в екзотичній країні, можливістю піти на пенсію раніше терміну і т.д. Коли перед вами буде чітка і ясна мета, відмовитися від швидкоплинних задоволень і збирати гроші буде значно легше.
Сьогодні мало хто відмовиться мати свою власну квартиру . Більш того, багато шалено цього хочуть, але як досягти своєї мрії, знають одиниці. Якщо просто щомісяця відкладати невелику суму, то перш ніж ви купите своє власне житло, минуть десятиліття. Але якщо обдумано інвестувати свої грошові накопичення, то купити квартиру можна набагато швидше.
Інструкція
1
Складання планаЧтоби відповісти собі на питання "Як накопичити на квартиру ?", Потрібно визначитися, яку суму від сімейного бюджету зможете відкладати щомісяця. Від цього і залежить час, який знадобиться на покупку власного житла.
2
Вибір організації, куди будете вкладати грошові кошт цьому етапі потрібно ознайомитися з усіма умовами, які пропонують ПІФи (пайові інвестиційні фонди) і банки (депозити). Половину доходу, а також свої заощадження можна направляти кожен місяць в змішаний ПІФ. Вибирати варто "середнячка", який показує стабільний дохід, але не лідирує серед решти за показником зростання (як показує практика, такі по закінченню певного часу стають аутсайдерами). За останні роки середня прибутковість цих інвестицій становить приблизно 37% річних.
3
Інвестування грошових накопленійКак показує практика, вкладення 10 тисяч рублів на місяць надає на сімейний бюджет найменший дискомфорт. Природно, помножити її за короткий час реально тільки при правильній стратегії. Вкладаючи суму в 10 тисяч рублів на банківський депозит, наприклад, з 12% -ної ставкою, через рік ви вже отримаєте капітал в 260 тисяч рублів.
4
Покупка квартири по іпотекеПеред тим як укласти договір, потрібно ознайомитися з усіма документами та вимогами. Першочергово потрібно орієнтуватися на розмір початкового внеску.
Зверніть увагу
Можна заробити набагато менше, ніж планувалося з самого початку. Таке трапляється, якщо женешся за великими відсотками. Багато хто також здійснюють такі помилки, вкладаючи капітал в індексний фонд. Але в інших випадках досягти бажаного результату можна набагато швидше, хоча таке вкладення відрізняється великими ризиками.
Корисна порада
Якщо збирати гроші старим способом - "гроші в панчоху", то вийде накопичити хіба що на перший внесок по іпотеці. Не бійтеся вкладати гроші. Але перш ніж їх вкласти, уважно вивчіть історію організації та договору, які будуть з ними полягати. Комбінування грошових вкладень під відсоток та іпотеки дає можливість значно зменшити час на покупку власного житла.