Як відмовитися від домофона.

Не рідкісні випадки, в яких мешканці відмовляються від встановлення домофону в під'їзд або від використання вже працюючого пристрою. У кожній з подібних ситуацій існує своє рішення проблеми.
Інструкція
1
Якщо не всі мешканці згодні з установкою домофона, слід провести загальні збори власників квартир. Справа в тому, що і сам під'їзд, і його двері вважаються спільним майном будинку, а тому рішення про встановлення повинно бути спільним. Будь власник житла має право ініціювати проведення подібного зібрання та загального обговорення. У підсумку рішення «за» чи «проти» приймається більшістю голосів. Так що тому власнику, який планує відмовитися від встановлення домофону, доведеться прийняти спільне рішення. Однак відмовитися від оплати теж можливо. Крім того, мешканець має повне право отримати від керуючої організації домофонної ключ від дверей під'їзду.
2
Якщо у вашому під'їзді вже встановлений домофон, і він часто ламається, а обслуговуюча компанія ніяк не реагує на ваші звернення і скарги, можете сміливо вимагати розірвання договору. Жителі повинні зібратися і написати колективний лист, в якому слід вказати докладний перелік претензій. Далі лист необхідно передати в керуючу компанію, якщо саме вона укладала договір з фірмою-підрядником. Власникам квартир в будинку, що знаходиться на самоврядуванні, із запитом потрібно звернутися в управу району. Після розгляду претензій жителям буде запропонована інша компанія, що надає послуги домофона. Але не забувайте, що на розірвання колишнього договору може піти від одного-двох тижнів до місяця. До речі, якщо вам знадобляться координати керуючої компанії, ви знайдете їх на квитанції за квартплату.
3
Ще одним важливим пунктом є оплата за домофон. Навіть якщо ви вважаєте, що він вам не потрібен, але договір на обслуговування вашого будинку вже підписаний, ви не маєте права ігнорувати оплату домофона. Відмова від оплати за обслуговування з юридичної точки зору вважається неповною оплатою за житлове приміщення.