Як на калькуляторі вирахувати відсотки. Як обчислити прцентов на калькуляторі.

Відсотком називають одну соту частку від деякої величини і використовують для порівняння цієї величини з її частиною, виміряної в таких одиницях. Процентне співвідношення завжди можна представити у вигляді звичайного дробу і перевести в десяткову дріб звичайним способом - наприклад, за допомогою калькулятора.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Якщо у вас є можливість користуватися комп'ютером, задійте в обчисленнях вбудований в нього калькулятор. Розкрийте головне меню за допомогою кнопки «Пуск» на панелі задач або клавіші Win на клавіатурі. З клавіатури же наберіть і дві букви «ка», а потім натисніть Enter. Це найпростіший спосіб виклику калькулятора, але можна пошукати відповідне посилання у головному меню - вона поміщена в підрозділ «Стандартні» розділу «Всі програми".
2
Складіть в розумі звичайну дріб, щоб ясніше стала послідовність операцій, які потрібно виконати за допомогою калькулятора. В чисельнику цього дробу повинно бути значення, відповідне ста відсоткам, помножене на число відсотків, яке потрібно розрахувати, а в знаменник поставте 100. Наприклад, щоб знайти 12% від числа 24000 дріб повинна складатися з 24000 * 12 в чисельнику і 100 в знаменнику. Це значить, що послідовність операцій в калькуляторі буде такою: 24000 * 12/100.
3
Наберіть на клавіатурі все знаки послідовності складеної на попередньому кроці. Якщо є можливість - просто скопіюйте її (Ctrl + C) і вставте в калькулятор (Ctrl + V). Якщо ж ви звикли більше користуватися мишкою, поклацати по відповідним кнопкам з цифрами і знаками в інтерфейсі програми.
4
Натисніть клавішу Enter або клікніть по кнопці зі знаком рівності на екрані. Калькулятор відобразить результат обчислень.
5
З послідовності операцій можна виключити поділ на 100, якщо задіяти кнопку з символом% в інтерфейсі калькулятора. В цьому випадку спочатку введіть число, відповідне ста відсоткам - у використаному вище прикладі це 24000. Потім натисніть клавішу з зірочкою (знак множення) і введіть шукане число відсотків - у прикладі це 12. Для завершення процедури клікніть по кнопці%, і калькулятор покаже 2880 . Отриманий будь-яким способом результат можна скопіювати (Ctrl + C) і перенести в будь-яке потрібне вам додаток - наприклад, в текстовий редактор.