Як в Фотошопі прибрати засвічування.

Одним з поширених і прикрих дефектів, що виникають на фотографіях ще в момент зйомки, є засвет частини зображення. Подібне трапляється при попаданні в кадр джерел світла або предметів, що створюють яскраві відблиски. Прибрати засвет на знімку можна в редакторі растрової графіки Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • - Adobe Photoshop;
  • - вихідне зображення.
Інструкція
1
Завантажте в Adobe Photoshop зображення, на якому є засвет. Натисніть на клавіатурі Ctrl + O або в головному меню виберіть "Open ..." розділу File. З'явиться діалог. Перейдіть в ньому до каталогу з файлом зображення. Виділіть його в лістингу. Натисніть кнопку «Відкрити».
2
Почніть створення нового коригуючого шару для вирівнювання яскравості і контрасту засвеченного фрагмента. У головному меню послідовно виберіть пункти Layer, New Adjustment Layer, "Brightness/Contrast ...". З'явиться діалог New Layer. Встановіть у ньому значення параметра Opacity 100%, а також виберіть пункти None і Normal в списках Color і Mode відповідно. При необхідності введіть ім'я шару в поле Name. Натисніть кнопку OK.
3
Створіть коригувальний шар. Після виконання дій попереднього кроку з'явиться діалог Brightness/Contrast. Активуйте в ньому опцію Preview. За допомогою повзунків або шляхом введення значень у відповідні текстові поля змінюйте значення параметрів Brightness (яскравість) і Contrast (контраст). Контролюйте ступінь зменшення області засвіти. Досягніть хоча б часткового ефекту. У процесі підбору параметрів вся область зображення буде ставати темніше. Не звертайте на це уваги. Працюйте тільки над засвітлом. Натисніть кнопку OK. Відбудеться автоматичне перемикання на коригувальний шар.
4
Залийте маску шару чорним кольором. Активуйте Paint Bucket Tool. Встановіть чорний колір переднього плану. Клікніть мишею в будь-яку точку картинки. Зображення у вікні документа змінить свій вигляд на початковий.
5
Поверніть дію коригуючого шару в потрібних областях. В якості кольору переднього плану встановіть білий. Активуйте інструмент Brush. Виберіть кисть з м'якими краями відповідного діаметру. Значення непрозорості (параметр Opacity) встановіть в районі 5-10%. Обробляйте пензлем різні області засвіти до досягнення необхідного ефекту. Якщо залишилися занадто світлі області, повторіть дії кроків 2-5 потрібну кількість разів.
6
Збережіть скориговане зображення у файл. Виберіть пункт "Save As ..." розділу File головного меню або натисніть Ctrl + Shift + S на клавіатурі. Вкажіть цільовий формат, ім'я файлу і директорію, в яку він буде поміщений. Натисніть кнопку «Зберегти».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wg2ISP_BNdY