Як армувати цегляну кладку. Як порахувати армування кладки стін.

Посилення цегляної кладки арматурою виконується в тому випадку, якщо будується будівлі або його окремих елементах належить витримувати великі навантаження, а також якщо будівництво йде в сейсмічно активних районах і в місцях зі слабкими, пухкими ґрунтами. Армування кладки дозволяє підвищити несучу здатність стін і виключити їх деформацію.
Вам знадобиться
  • - сталеві стрижні;
  • - арматурна сітка;
  • - фарба для металу;
  • - в'язальний дріт;
  • - сталеві куточки;
  • - металеві планки.
Інструкція
1
Насамперед виберіть відповідну арматуру. Якщо вам необхідно зміцнити стіну, щоб вона не «розійшлася» при стисненні, використовуйте сталеві стрижні або арматурну металеву сітку. Для зміцнення колон і простінків, фундаменту, підлоги та перекриття слід брати сітку. Розміри арматури визначаються залежно від товщини цегли і самої кладки.
2
Зверніть увагу на осередки арматурної сітки: вони можуть бути прямокутними або квадратними, а також зигзагоподібними. В принципі, армування кладки ви можете виробляти будь сіткою, але враховуйте, що прямокутна (або квадратна) сітка кладеться через кожні кілька рядів цегли, а зигзагоподібна - в суміжних рядах вздовж і впоперек кладки.
3
Визначте, яке перетин арматури для вас прийнятно. Це залежить від ваших вимог до надійності будівлі. Чим вище вимоги, тим товщі повинна бути сітка, але не більше 8 мм. Майте на увазі, що якщо ви використовуєте грубу арматуру, вам доведеться накладати більше розчину між рядами цегли, а це послаблює саму кладку. Найчастіше достатньо товщини арматури в перерізі 2,5 - 5 мм.
4
Пам'ятайте, що ви повинні використовувати в кладці однакову арматуру. Зміна її діаметра або частоти армування не допускається.
5
Щоб арматура в кладці збереглася краще, рекомендують її фарбувати. Можна обійтися і без цієї процедури, але пам'ятайте, що ваша сітка повинна бути покрита розчином повністю, тільки в цьому випадку вона не буде піддаватися кліматичних і погодних впливів і корозії.
6
Арматуру укладайте в кожному четвертому чи п'ятому ряду. Зиґзаґоподібні сітки розміщуйте попарно в двох суміжних рядах, але так, щоб стрижні в них розташовувалися перпендикулярно один до одного. Якщо ви вважаєте, що для фундаменту, наприклад, цього недостатньо, подумайте про залізобетонної конструкції. Окремі сітки зварювати або пов'язуйте дротом.
7
Колони спробуйте армувати обоймами - сталевими куточками, закріпленими в кутах, і з'єднаними між собою металевими планками. При виробництві оздоблювальних робіт вони будуть оштукатурені і приховані.
8
Майте на увазі, що арматура повинна бути «втоплена» в розчині. Обов'язковим правилом кладки є вимога робити шви між цеглою товщиною, що перевищує діаметр арматури на 4 мм.
9
Укладайте арматуру так, щоб її кінці виступали на пару міліметрів за поверхню стовпа або простінка всередині приміщення. Це потрібно для визначення наявності сітки в кладці. Згодом це заштукатурюють або при необхідності обрізають.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yW-QuhbkNCI