Як відправити багаж залізницею. Як відправити речі багажем залізницею.

Не завжди виходить взяти в дорогу стільки речей, щоб вони помістилися в ручну поклажу, навіть якщо їдеш з дому на кілька тижнів. А якщо доводиться змінювати місце проживання, наприклад, або їхати надовго, то без великої кількості речей не обійтися. Тому в цьому випадку доводиться вдаватися до послуги перевезення багажу, який надає залізниця.
Інструкція
1
Згідно ст.96 Транспортного статуту залізниця приймає до перевезення багаж і відправляє його найближчим поїздом при пред'явленні пасажиром квитка. На один проїзний документ згідно з правилами оформляється багаж вагою до 200 кг, який здається або завчасно в багажне відділення на станції, або відразу в багажний вагон. Слід врахувати, що в першому випадку доведеться сплатити зберігання.
2
Речі перед здачею в багаж повинні бути упаковані так, щоб вони не пошкодилися при перевезенні. Скрині, ящики і коробки повинні бути з металевою окантовкою, сумки, валізи, кошики, рулони повинні бути обшиті і перев'язані. При цьому їх має бути зручно завантажувати і вивантажувати.
3
Після здачі багажу безпосередньо в багажний вагон пасажир отримує ярлик встановленої форми, а до його багажу прикріплюється талон ярлика, на якому вказується номер ярлика, загальна вага багажу. Приймальник також заповнює здавальний список, який підписує він і приймальник на станції. В багажне відділення зазвичай здають речі, якщо на станції не виконуються операції по прийому і видачі багажу.
4
Якщо ж багаж здавався на станції, він маркується за допомогою прикріплення бирки або нанесення напису. Пасажиру видається багажна квитанція, де ставиться номер квитка, станція призначення і адресу, за якою відправляється повідомлення про прибуття багажу. На самому проїзному квитку ставиться відмітка про здачу багажу.
5
Якщо пунктом призначення пасажира є станція, де не виконуються операції з прийому або вивантаженні багажу, у квитанції пунктом призначення вказується наступна станція, яка виконує ці операції. Але робиться приписка про те, що вивантаження повинна бути виконана на іншій станції. У такому випадку пасажир отримує свій багаж прямо з вагона під час стоянки поїзда в обмін на квитанцію. Тут же і відбувається оплата за послугу. Якщо пасажир не одержить з якихось причин багаж на своїй станції, той буде доставлений в пункт призначення і вивантажений, там його також можна буде отримати.