Як визначити туберкульоз.

Туберкульоз вважається одним з найстрашніших захворювань. Але вилікувати його цілком реально. Можливість одужання залежить від того, наскільки рано була виявлена ця хвороба у людини. Тому завжди потрібно прислухатися до свого організму.
Інструкція
1
Симптоми туберкульозу дуже часто плутають з проявами звичайного ГРВІ. Якщо ви відчуваєте слабкість, швидко втомлюєтеся, ваша працездатність відчутно знизилася, не будете чарувати, а відразу зверніться до лікаря. Краще перестрахуйтеся зайвий раз, тому що це можуть бути і простуда, і синдром перевтоми, і туберкульоз.
2
Зверніть увагу, чи є у вас задишка, постійна субфебрильна температура і кашель з мокротою. Це теж ознаки туберкульозу.
3
Переконайтеся, що у вас немає таких тривожних симптомів, як рясне потовиділення, різка втрата ваги, тахікардія, набухання лімфовузлів. Крім того, якщо відчуваєте біль у грудях, то не відкладайте візит до лікарні на потім. Пройдіть обстеження, здайте аналіз крові, сходіть на рентген. На підставі всіх цих маніпуляцій і буде поставлений точний і правильний діагноз. Потім лікар вибере для вас оптимальне лікування.
4
Людина, хвора на туберкульоз, має виснажений вигляд. У нього загострені риси обличчя, а на щоках грає нездоровий рум'янець. У певних ситуаціях за рахунок загострення рис людина може стати навіть більш привабливим. Таке обличчя виглядає дуже аристократично. Але це, на жаль, дуже нездоровий сигнал.
5
У школах і дошкільних установах проводять періодичну туберкулінодіагностику. Лікар робить дітям внутрикожную туберкулінову пробу. Це дозволяє виявити мікобактерії туберкульозу в організмі і в умовах інфекції вивчити реактивність його організму. Туберкулін - це біологічно активний препарат, який отримують з фільтратів живих бактерій. Широко поширені Діаскінтест і проба Манту.
6
Регулярно робіть флюорографію грудної клітки, це найпростіший спосіб вчасно діагностувати легеневий туберкульоз.
7
При туберкульозі кісток і суглобів ви помітите поява болю в уражених областях. Крім цього, можуть спостерігатися паталогические переломи і зниження рухливості.
8
Слідкуйте за своїм травленням. Часті закрепи, болі в животі, виділення крові під час дефекації можуть свідчити про туберкульоз органів травного тракту.
9
Якщо на вашій шкірі з'явилися ущільнення і вузлики, які, збільшуючись у розмірах, розривають її і виходять назовні, зовнішнім виглядом нагадуючи білі сирнисті маси, є небезпека того, що у вас туберкульоз шкіри.
Туберкульоз є інфекційним захворюванням. Заразитися ним можна при тісному спілкуванні з хворою людиною. Палички Коха, так називаються збудники хвороби, передаються повітряно-крапельним шляхом. Найпоширенішою є легенева форма, але туберкульоз може вразити і інші органи людини.
Інструкція
1
Симптомами легеневого туберкульозу є: тривалий кашель, головний біль, нічне потіння, задишка, кровохаркання, болі в грудній області, втрата маси тіла. Якщо виявляються хоча б дві ознаки хвороби, то необхідно звернутися до лікаря і вчасно почати лікування.
2
Існують позалегеневі форми туберкульозу, коли мікобактерії поселяються на слизовій тканини внутрішніх органів. Існує туберкульоз кісток і суглобів, шкіри, нервової системи, сечостатевої системи, кишечника. Ознаками туберкульозу нервової системи можуть бути: підвищений внутрішньочерепний тиск, набряк мозку, головні болі, надмірне стомлення, апатія.
3
Туберкульоз кісток і суглобів проявляється болем та обмеженням рухливості суглоба, викривленням хребта, больовими відчуттями в кістки, трапляються переломи через підвищеної крихкості кісток.
4
Будьте уважні, часто плутають туберкульоз сечостатевої системи із запаленням - на ранніх стадіях цей вид туберкульозу не має явних симптомів. Спільна консультація лікарів може точно діагностувати захворювання.
5
При ураженні паличками Коха кишечника спостерігається біль в області живота, здуття, пронос. Терміново зверніться за допомогою до лікарів, інакше може трапитися кишкова непрохідність і кровотеча.
6
Якщо з'явилися гнійні ранки на шкірі, змінилася її структура і колір, збільшилися лімфатичні вузли, то зверніться за консультацією до фтизіатра та дерматолога. Найчастіше туберкульоз шкіри виникає після контактів з хворою людиною.
7
Добре харчуйтеся, дотримуйтесь правил санітарії, провітрюйте приміщення, тому що велика ймовірність захворіти на туберкульоз існує у людей з ослабленим імунітетом, хронічних хворих, і у тих, хто тривалий час перебуває в тісному контакті з хворою людиною.
Зверніть увагу
Правильний діагноз ставиться тільки після ретельно проведеного обстеження лікарем-фтизіатром. Проводяться мікробіологічні дослідження, ставляться туберкулінові проби, призначається рентген або флюорографія. Існує метод, що дозволяє майже з 100% вірогідністю діагностувати туберкульоз - ДНК-діагностика, коли досліджується мокрота пацієнта.