Як знайти вологість повітря.

В повітрі завжди знаходиться якась кількість водяної пари. При цьому розрізняють абсолютну і відносну вологість. Перша - це щільність водяної пари в повітрі при певній температурі. Але в повсякденному житті цей показник не представляє особливого інтересу. Зовсім інша справа - відносна вологість.
Вам знадобиться
  • - гігрометр;
  • - термометр;
  • - марля;
  • - скляна стопка;
  • - годинник.
Інструкція
1
Відносна вологість - відношення містяться в повітрі водяної пари до максимально можливого їх значенню. Це важлива складова, що робить вплив на все живе. Висока вологість може стати причиною захворювань дихальних шляхів у людей і тварин. При занадто низькою виникає підвищена стомлюваність, погіршення зору, подразнення слизових оболонок. Скоєно особливе значення вологість має для кімнатних рослин, багато видів яких є тропічними і потребують підвищеної її концентрації.
2
Відносну вологість визначають за допомогою гігрометра. Але можна обійтися і без нього. Виміряйте температуру повітря ртутним термометром, запишіть його свідчення. Змочіть водою шматочок марлі і оберніть їй головку термометра. Врахуйте, що він не повинен перебувати на протязі або поруч з вентилятором. В цьому випадку випаровування прискорюється, результат буде невірним. Через 10 хвилин знову зніміть показання. Від першого значення відніміть друге. Тепер вам будуть потрібні психрометричні таблиці. В крайньому лівому стовпчику знайдіть значення, відповідне до показання вашого сухого термометра. Рухайтеся вправо від нього. Верхня горизонтальна рядок - різниця показань. Знайдіть своє значення. Рухайтеся з цього стовпцю вниз. Число на перетині рядка і стовпця - шукане значення відносної вологості.
3
В повсякденному житті, як правило, точного визначення відносної вологості повітря не потрібно. Налийте в скляну стопку холодну воду. Помістіть її на кілька годин в холодильник. За цей час температура води опуститься до 3-5 градусів.
4
Перенесіть стопку в приміщення, в якому ви хочете визначити відносну вологість повітря. Не ставте її поблизу опалювальних приладів. Поспостерігайте за поверхнею стінок. Спочатку відбувається конденсація водяної пари на холодному склі - воно запітніло. Але якщо п'яти хвилин вистачило, щоб волога випарувалася, значить, повітря в кімнаті сухий, не більше 25% вологості. Якщо стінки стопки все ще запітнілі - вологість середня, 40-60%. Через п'ять хвилин на поверхні скла утворилися струмочки. Відносна вологість в приміщенні 80-90%, тобто висока.