Як швидко вивчити уривок.

Багатогодинна «зубріння» тексту ні до чого доброго не призводить: і думки плутаються при його проголошенні, і на майбутнє він не запам'ятовується. Тому вчити напам'ять матеріал слід за певними правилами.
Інструкція
1
Прочитайте уривок і постарайтеся вникнути в суть викладеного. Чим краще ви зрозумієте те, про що написано в книзі, тим швидше вам вдасться запам'ятати текст.
2
Складіть план. Розбийте уривок на кілька частин, в кожному з яких виділіть головний момент, і запам'ятайте їх послідовність. Можна скласти схему, логічний ланцюжок із зазначенням дій, що і за чим слід.
3
Уявляйте, уявляйте все образи, задіяні в книзі. При цьому спочатку прочитайте дію з уривка, подумки уявіть його і скажіть фразу вголос 3 рази. І так для кожної дії - в тій послідовності, в якій вони описані в тексті. Зорове сприйняття людини домінує над рештою видів пам'яті. Тому вам буде легше згадати текст по картинкам, відкладеним у вашій свідомості.
4
Перепишіть уривок кілька разів. Щоб легко вивчити текст, треба написати його від руки. Таким чином, ви розвиваєте рухову пам'ять.
5
Вимовляєте матеріал вголос. Виразно розкажіть його кілька разів перед дзеркалом або кому-небудь з членів сім'ї. Можете жестикулювати під час своєї розповіді. Якщо є час, запишіть свою промову на диктофон і прослухайте кілька разів. Так ви зможете простежити за своєю інтонацією.
6
Зробіть перерву і повністю відверніться від заучування уривка. Подумайте про інші речі або краще займіться фізичною працею. Можете зробити вправи для очей. Після перерви знову прочитайте весь матеріал, подумки прокручуючи відповідні образи. Виразно проговорите його, чи не підглядаючи до книги.
Корисна порада
Щоб швидко вивчити текст і, головне, ефективно, застосуєте всі вище перераховані способи. Таким чином, ви зможете задіяти одразу кілька видів пам'яті. Кількість часу, який буде потрібно приділити заучування, залежить від обсягу матеріалу. Наприклад, вірш з 10 рядків можна вивчити за 15 хвилин.