Як обшити стелю пластиковими панелями. Як обшити стіни пластиком інструкція.

Пластикові панелі широко використовуються в обробних роботах завдяки доступній ціні і легкості монтажу. Особливо добре вони підходять для оформлення ванних кімнат і балконів, так як спокійно реагують на вологість. За допомогою панелей можна обробити не тільки стіни, але і стелю.
Вам знадобиться
 • - пластикові панелі;
 • - пластикові фінішні профілі;
 • - дерев'яні рейки;
 • - дриль;
 • - ножівка або лобзик;
 • - шурупи і дюпеля;
 • - степлер і скоби.
Інструкція
1
Перед тим як обшити стелю панелями, необхідно створити каркас, на якому вони будуть триматися. Для цього візьміть дерев'яні рейки товщиною 2-2.5 см, за допомогою ножівки відпиляйте необхідну довжину і приступайте до кріплення до стелі.
2
Стеля із пластику повинен починатися і закінчуватися рейкою. Напрямок розташування рейок вибирайте так, щоб вони були перпендикулярно до майбутнього кріпленню панелей. Не завжди стеля в приміщенні рівний, тому при виставленні рейок використовуйте будівельний рівень. Якщо є істотні перепади, то підкладіть між ними і каркасом додаткові шматки рейки, збільшивши товщину опори. Зате при такому способі стелю вийде ідеально рівним.
3
Закріпіть рейки на стелі на відстані не рідше 50 см один від одного за допомогою дюпеля і шурупів. У більшості стандартних квартир довжина ванній не перевищує 1.8 м, в цьому випадку досить чотирьох поперечних рейок. Можна кріпити їх і вздовж, але так кількість швів на стелі між панелями буде великим.
4
Після створення каркаса візьміть фінішний профіль або куточок, який буде закривати бічну частину першої панелі і утримувати її, закріпіть його скобами до рейки. Такі ж профілі кріпляться і до перпендикулярних крайнім рейкам, за винятком останньої, інакше вставити завершальну панель не представиться можливим.
5
Відміряйте необхідну довжину на першій панелі і відріжте зайву частину ножівкою або лобзиком. Вставте її в крайній фінішний профіль і прикріпіть з виступаючою вільної боку скобами до рейок.
6
Візьміть наступну панель і вставте в фінішні профілю, а також в першу панель до такої глибини, коли шов між ними буде практично не видно.
7
Продовжуйте монтаж стелі з пластику аж до його закінчення, найбільш важко вставляти останню панель, яка ніяк не кріпиться, а просто стикується з попередньою і тримається в обробному профілі.
Корисна порада
Стеля з пластикових панелей може бути глянсовим або матовим, залежно від власного смаку.
Панелі ПВХ являють собою сучасний, якісний матеріал, зручний при монтажі та в подальшому догляді. Різноманіття варіацій дозволить втілити в стінах свого будинку будь-яке дизайнерське рішення.
Вам знадобиться
 • - оцинкований профіль
 • - гідроуровень
 • - перфоратор
 • - дюбель-цвяхи
 • - болгарка
 • - стусло
 • - підвіси
 • - ПВХ панелі
 • - саморізи з прес-шайбою
Інструкція
1
Спорудіть каркас. Врахуйте, що в приміщенні з підвищеним рівнем вологості не можна використовувати дерево. Тут більше підійде оцинкований профіль. Відзначте точку під стелею в одному з чотирьох кутів.
2
За допомогою гідрорівня перенесіть позначку в інші кути. При з'єднанні отриманих відміток повинні утворитися прямі лінії. Врахуйте, що поверхня нової стелі покликана приховати всі комунікації і нерівності старого стельового перекриття.
3
Уздовж прямих ліній, що йдуть по периметру кімнати, прикріпіть УдиПрофіль. Для нарізки профілю використовуйте болгарку або ножиці по металу. При формуванні кутів вдамося до допомоги стусла.
4
Для кріплення профілю до бетонних або цегляних стін скористайтеся перфоратором і дюбель-цвяхами. Для приєднання профілю до поверхонь, обшитим гіпсокартоном візьміть шуруповерт і саморізи з прес-шайбою.
5
Потім спорудити решітку з кроком від 70 до 100 см. Вибираючи підвіси, орієнтуйтеся на відстань між основним стельовим перекриттям і фальшпотолком. Якщо відстань потрібно зробити його якомога менше, використовуйте звичайний прямий підвіс. При відстані же більшому 10 см візьміть тяги з підвісом. Вони зручні тим, що не потребують прикручуванні до профілю, а просто замикаються. Розподіліть підвіси на відстані 90-100 см один від одного. Потім приєднаєте до них профілі.
6
Першу панель вставляйте так, щоб більш товста її сторона була спрямована до стіни. Фіксуйте її до профілів саморізами з прес-шайбою. Наступну панель вставте в паз попередньої і також зафіксуйте. Закрийте весь стелю, вставляючи панель одну за одною.
7
Якщо на стелі планується розташувати точкові світильники, отвори під них виріжте заздалегідь, використовуючи дриль з коронкою потрібного діаметру. При монтажі панелей виводите через них дроти.