Як не зіпсувати собі відпустку.

Щоб не зіпсувати собі відпустку, потрібно не тільки розрахувати бюджет, упакувати необхідний багаж і аптечку, але й підготуватися до відпочинку морально. Наприклад, позбавитися від неспокійних думок про роботу, придумати дозвілля і т.д.
Інструкція
1
Заздалегідь вирішите всі невідкладні справи, які можуть стати причиною занепокоєння під час відпочинку або й зовсім причиною можливого переривання відпустки. Якщо це фізично неможливо, візьміть волю в кулак і доведіть до кінця хоча б один або кілька проектів з тих, що доведеться закінчувати після відпочинку. Щоб уникнути думок про роботу, намагайтеся вирушати на відпочинок з сім'єю або близькими друзями, а не з колегами. Не забудьте приховати робочий телефон подалі, а якщо їдете в подорож, краще і зовсім не брати його з собою.
2
Якщо ви збираєтеся подорожувати не в самоті, вибирайте той вид відпочинку, який до душі всієї компанії. Зрозуміло, що п'ятиденний туристичний похід в гори явно доведеться не до смаку любителям відпочивати в комфортних готелях «all inclusive», а нудистські пляжі не притягнуть людей пуританських традицій і т.д. Щоб не зіпсувати відпустку собі й іншим, продумайте, скільки часу ви хочете на нього витратити, виберіть маршрут, місця відпочинку та розваги.
3
Якщо ви відправляєтеся у відпустку з маленькими дітьми, доведеться пожертвувати чимось зі своїх інтересів заради них і вибрати тури для сімейного відпочинку. В іншому випадку діти будуть вередувати від нудьги, а вам доведеться ламати голову над тим, яким би розвагою зацікавити своє улюблене чадо. Тому або вибирайте «золоту середину», або залишайте дітей вдома під наглядом близьких родичів.
4
Чи не пред'являйте завищені очікування. Щось у відпочинку вам сподобається, а щось може розчарувати, адже нічого абсолютного на світі немає. Постарайтеся розслабитися і діяти за обставинами. Найкраще намітити на відпустку не одну, а кілька цілей, наприклад, відправитися в круїз на великому лайнері і відвідати такий-то музей. Навіть якщо ви не потрапите на лайнер, то, швидше за все, докладіть зусиль, щоб опинитися в музеї, або навпаки. Головне, щоб хоча б одне з передчувають бажань збулося.